Igrzyska Wojskowe. Medale w Wuhan

Data publikacji: 28 października 2019 r. 15:00
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2019 r. 14:49

Sześćdziesiąt medali zdobyli polscy sportowcy na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan.

Reprezentacja Wojska Polskiego została sklasyfikowana na piątym miejscu w klasyfikacji medalowej, a spory udział w tak dobrym występie mieli zachodniopomorscy sportowcy.

Dwukrotnym złotym medalistą został Michał Rozmys. Zawodnik Barnima Goleniów wygrał biegi na 800 m i 1500 m. Na tym drugim dystansie był szybszy od pierwszego polskiego medalisty MŚ policzanina Marcina Lewandowskiego, który z Wuhan przywiózł brązowy medal.

Na najwyższym stopniu podium stanęła także lekkoatletyczna sztafeta 4x400 m kobiet, w której składzie pobiegła koszalinianka Małgorzata Hołub-Kowalik. Brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki wywalczył Patryk Dobek z MKL Szczecin.

W żeglarskiej klasie 470 zwyciężyły podczas wojskowych igrzysk bezkonkurencyjne byłą Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. (woj)