Kolarstwo. Medal na rozpoczęcie

Data publikacji: 17 października 2019 r. 15:42
Ostatnia aktualizacja: 17 października 2019 r. 15:42

W holenderskim Apeldoorn rozpoczęły się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, a pierwszego dnia Polak Filip Prokopyszyn zdobył brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym.

Startowali też reprezentanci województwa zachodniopomorskiego. W sprincie drużynowym polski zespół z Maciejem Bieleckim, reprezentującym barwy Grupy Kolarskiej Piast Szczecin (razem z nim jechali Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel), z czasem 44,593 zajął 6. miejsce, a złoty medal wywalczyli Holendrzy.

W sprincie drużynowym Polki, Marlena Karwacka z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska oraz Urszula Łoś, z czasem 33,601 uplasowały się na piątej pozycji, a złoty medal zdobyły Rosjanki.

Z kolei drużyna kobiet na 4 km na dochodzenie, w której jechała Daria Pikulik z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska (oprócz niej: Karolina Karasiewicz, Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj) w eliminacjach osiągnęła szósty wynik - 4.28,824, natomiast w I rundzie gładko wygrała z Białorusinkami i ustanowiła rekord kraju - 4.23,600 (poprzedni wynosił 4.24,361). Biało-czerwone ukończyły rywalizację na szóstej pozycji.

Mistrzostwa potrwają do niedzieli i obszernie transmitowane są w TVP Sport oraz w Eurosporcie. (pap)