Data publikacji: 15 września 2019 r. 16:00
Ostatnia aktualizacja: 15 września 2019 r. 16:02

King - Spójnia 68:58 (13:17, 23:16, 13:11, 19:14)

King: Melvin 15, Ware 13, McCauley 12, Kikowski 10, Mustapić 8, Bartosz 6, Łapeta 2, Davis 2.

Spójnia: Olisemeka 18, Kostrzewski 13, Śnieg 9, Tuoyo 8, Brenk 4, Gintvainis 4, Pamuła 2

Koszykarze Kinga Szczecin wygrali memoriał Romana Wysockiego. W finałowym meczu turnieju rozgrywanego w Stargardzie podopieczni trenera Mindaugasa Budzinauskasa pokonali PGE Spójnię 68:58. MVP imprezy wybrano nowego skrzydłowego szczecińskiej drużyny Clevelanda Melvina.

Dwudniowy memoriał zgromadził na starcie cztery drużyny. Pierwszego dnia imprezy Spójnia pokonała pierwszoligową Kotwicę Kołobrzeg 89:68, a King pewnie wygrał z Polpharmą Starogard 78:64. W zachodniopomorskie ekipach najskuteczniejsi byli pozyskani przed sezonem Amerykanie. W Spójni 20 punktów zdobył Oliseneka, a 16 oczek Hudson. W Kingu 15 punktów uzyskał Ware, a 14 Malvin.

Finałowy mecz tylko na początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili czterema punktami. King kolejne trzy kwarty rozstrzygnął już na swoją korzyść. Skuteczny w ataku był Melvin, który trafił 5 z 9 rzutów z gry i dodatkowo zebrał siedem piłek. W Spójni brylował Olisemeka, który zebrał 9 piłek i oddał w całym meczu tylko dwa niecelne rzuty. (woj)