Data publikacji: 08 października 2017 r. 20:22
Ostatnia aktualizacja: 08 października 2017 r. 20:22

King Szczecin - Stelmet Zielona Góra 74:62 (17:16, 18:13, 17:19, 22:14)

King: Jogela 16, Kowalczyk 15, Kikowski 12, Paliukenas 10, Diduszko 8, Harris 6, Diesiatnikov 3, Gavin 3, Bartosz 0.

Po raz drugi w historii swoich występów w PLK King pokonał Stelmet. Mistrzom Polski takie wpadki, jak w Szczecinie zdarzają się niezwykle rzadko. W poprzednim sezonie w listopadzie Stelmet doznał klęski w Słupsku Czarnym 68:51.

W niedzielę bardzo dobrze zaprezentowali się natomiast koszykarze Kinga, którzy zrehabilitowali się za wysoką porażkę przed trzema dniami z Polpharmą.

Początkowo szczecinianie mieli kłopoty z wysoką ustawiona i agresywną defensywą mistrzów Polski, ale wejście do gry Kowalczyka zdecydowanie poprawiło jakość szczecińskiej ofensywy.

Trzy punkty i efektowne asysty tego zawodnika dały Kingowi pierwsze prowadzenie w meczu, a decydujące punkty w inauguracyjnej odsłonie zdobył Kikowski.

Kolejne punkty i asysty Kowalczyka pozwoliły Kingowi w II kwarcie uzyskać 10-punktowe prowadzenie. Przewaga mogła być jeszcze wyższa, ale szczecinianie nie wykorzystali trzech kontrataków. Stelmet od 8 minuty gry kompletnie stracił skuteczność.

Goście pudłowali w nieprawdopodobnych sytuacjach i przez blisko siedem minut drugiej części zdobyli tylko pięć punktów. Niemoc mistrzów Polski przełamał w końcu Florence, ale Stelmet odrobił tylko część strat do końca tej kwarty.

Po długiej przerwie Stelmet ciągle nie mógł złapać właściwego rytmu, a w ostatniej kwarcie przez blisko 5 minut nie potrafił zdobyć punktu. Swoje szanse wykorzystywał natomiast King i po kolejnych trafieniach Paliukenasa odskoczył na 17-punktów.

Goście do końca meczu grali ospale i bez polotu. Udane akcje przeplatali stratami i przegraną walką na tablicach. Trudno zrozumieć, jak przed kilkoma dnia ten sam Stelmet potrafił rzucić Turowi Zgorzelec ponad 100 punktów. ©℗ (woj)