Data publikacji: 14 stycznia 2018 r. 20:37
Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2018 r. 20:37

Polpharma Starogard – King Szczecin 80:69 (18:14, 23:16, 18:16, 21:23).

King: Medlock 18, Jogela 14, Kowalczyk 12, Kikowski 9, Harris 4, Paliukenas 4, Bartosz 4, Majcherek 3, Diduszko 1, Jonuska.

Drugi raz w tym sezonie koszykarze Kinga przegrali z Polpharmą. Ekipa ze Starogardu wyraźnie nie leży naszej drużynie. W październiku na własnym parkiecie szczecinianie doznali z tym zespołem najwyższej porażki w sezonie (66:87), a w niedzielę w Starogardzie znów nie zdołali rzucić rywalom nawet 70 punktów.

Szczecinianie mieli w tym meczu zaledwie 38-procentową skuteczność z gry, a na statystyki wpływ miała przede wszystkim fatalna dyspozycja rzutów za trzy punkty. Na 23 próby trafili tylko trzy razy.

King prowadził w tym meczu tylko przez 40 sekund pierwszej kwarty. Gospodarze tymczasem w końcówce trzecie kwarty odskoczyli nawet na 15 oczek, a w decydującej odsłonie cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę.