Data publikacji: 21 października 2018 r. 19:10
Ostatnia aktualizacja: 22 października 2018 r. 00:42

POLSKI CUKIER Toruń - SPÓJNIA Stargard 94:69 (23:13, 24:19, 24:15, 23:22)

SPÓJNIA: Hickey 21, Wesley 14, Madray 8, Pabian 7, Bręk 6, Dymała 5, Owens 4, Fraś 2, Raczyński, Wilczek.

Niepokonany w tym sezonie w Energa Basket Lidze Polski Cukier wysoko pokonał stargardzkiego beniaminka. Dla Spójni była to trzecia porażka w ekstraklasie, a od kompromitacji w Toruniu stargardzian uchroniła dopiero IV kwarta.

Goście dotrzymywali kroku torunianom tylko przez pięć minut. Wynik 9:9 po indywidualnej akcji Hickeya był ostatnim remisem w tym meczu. Już w pierwszej kwarcie Polski Cukier odskoczył na 10 punktów, a przewagę systematycznie powiększał do końca meczu.

Gospodarze nie musieli nawet angażować wszystkich swoich sił - Mbodj i Karnowski spędzili na parkiecie po kilkanaście, a i tak zaliczyli po 5 zbiórek. Przewaga na tablicach była jednym z wielu elementów, który zadecydował o końcowym wyniku.

Gospodarze zebrali o osiem piłek więcej od Spójni. Polski Cukier miał też blisko 60-procenetową skuteczność rzutów, podczas gdy Spójnia zaledwie 43-procent. W ekipie stargardzkiej ciężar zdobywania punktów spadł na Hickeya i Wesleya. Obaj Amerykanie oddali połowę rzutów całej drużyny i zdobyli ponad połowę punktów w tym meczu. ©℗(woj)