Koszykówka. W Kaskadzie przegrali z... deszczem

Data publikacji: 03 czerwca 2018 r. 18:04
Ostatnia aktualizacja: 04 czerwca 2018 r. 12:37

Na dwóch boiskach o specjalnej, czerwonej nawierzchni, z jednym tylko koszem na placu gry, przed Centrum Handlowym „Kaskada" toczyły się w sobotę i niedzielę (2-3 czerwca) turnieje koszykarskich trójek Gryf Basket Cup 2018.

W zmaganiach 12-latków zwyciężyła Blok Ekipa przed Mini Wilkami, Szczecin Wariors i My Basket. Niestety, sobotnie zmagania turnieju open tuż przed końcem przerwała krótka, ale gwałtowna ulewa.

- Deszcz nas po prostu zalał, to była ściana wody i nie dało się już kontynuować turnieju, a do końca rozgrywek pozostało nam tylko 3 minuty półfinału pomiędzy Iwan Team i All Stars oraz spotkanie finałowe - powiedział organizator turnieju Paweł Kryzan. - Po ulewie boisk nie dało się już przygotować i dokończenie sobotnich zawodów nastąpiło w niedzielę.  Dodam, że wszyscy sobotni półfinaliści uzyskali awans do niedzielnego turnieju głównego.

W niedzielnym turnieju finałowym zwyciężył ubiegłoroczny triumfator, choć teraz występował pod zmienioną nazwą - Studio Budza, wyprzedzając Calvados Kalisz i Easy Win Szczecin. Triumfatorzy zakwalifikowali się do finałów mistrzostw Polski, w których przed rokiem wywalczyli brązowy medal. Dobra forma tej drużyny nie dziwi, jeśli zważyć, że grają w niej koszykarze Spójni Stargard oraz zawodnicy z Goleniowa: Michał Trypuć, Łukasz Bodych, Marcin Zarzeczny i Maciej Adamkiewicz. ©℗