Lekkoatletyka. 13-latka na podium

Data publikacji: 09 kwietnia 2024 r. 18:13
Ostatnia aktualizacja: 09 kwietnia 2024 r. 18:13
Trzeci bieg DLB ukończyło 42 zawodników. Fot. Jerzy JANAWA

III bieg X edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej odbył się w Międzynarodowym Dniu Sportu, a trasa wyznaczona została na pętli: Dziwnów - Międzywodzie - Dziwnów i liczyła około 6,37 km.

Rywalizację wygrał Artur Kruszewski (Gostyń). Drugi finiszował Robert Derda (Świnoujście), a trzeci - Marcin Zych (LUKS Bałtyk Dziwnów). Najszybszą kobietą została Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.) przed Joanną Plesińską (Goleniów) i najmłodszą uczestniczką, która do tej pory stanęła na podium - Valerią Ostrowską (LUKS Bałtyk Dziwnów), która jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Dziwnowie i ma niespełna 13 lat.

W konkurencji nordic walking najszybszy był Jarosław Chadaś (Goleniów) przed Andrzejem Karolakiem (Trzebiatów) i Jerzym Lobą (LUKS Bałtyk Dziwnów). Najszybszą kijkarką została Dorota Baryła (KS Wyspa Wolin), która na mecie wyprzedziła Irenę Wolf (KB Kamień Pom.) i Joanną Jastrząb (Międzywodzie).

Na kolejne zawody organizatorzy z klubu LUKS Bałtyk Dziwnów zapraszają 21 kwietnia. Bieg odbędzie się na trasie: Łukęcin – Dziwnówek – Łukęcin na dystansie  ok. 6680 metrów. Zbiórka na parkingu pomiędzy Dziwnówkiem, a Łukęcinem. Zapisy od godz. 9.30, start nordic walking o godz. 9.45, a biegaczy - o godz. 10. (mij)