Sobota, 04 maja 2024 r.

Lekkoatletyka. Dobek z brązowym medalem Uniwersjady

Data publikacji: 11 lipca 2019 r. 21:26
Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2019 r. 21:26

Zawodnik MKL Szczecin Patryk Dobek zajął trzecie miejsce w finale biegu na 400 m przez płotki i jest trzecim sportowcem z naszego regionu z wywalczonym medalem.

Wcześniej mistrzem Europy w biegu na 800 m został Michał Rozmys z Barnima Goleniów, natomiast pływak MKP Szczecin Filip Zaborowski wywalczył brązowy medal w wyścigu na 800 m st dow.

Dobek uzyskał wynik 48,99. Zwyciężył Brazylijczyk Alison Santos - 48,57, a drugi był Sokwakhana Zazini z RPA - 48,73.

- Jestem zadowolony, chociaż po biegu zawsze wyciąga się wnioski i można powiedzieć, że coś można było zrobić inaczej. Ale to był dobry bieg, choć do minimum olimpijskiego 48,90 troszkę zabrakło - powiedział Dobek.

W środę po złoto na 1500 m sięgnął jego kolega z Uniwersytetu Szczecińskiego Michał Rozmys.

- To mnie zmotywowało, bo jesteśmy z tej samej uczelni i mieszkaliśmy w tym samym pokoju - dodał Dobek.

W trwającej do 14 lipca Uniwersjadzie wystąpi łącznie 112 reprezentantów Polski. (par)