Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Lekkoatletyka. Ennaoui w finale Diamentowej Ligi

Data publikacji: 18 sierpnia 2018 r. 18:08
Ostatnia aktualizacja: 18 sierpnia 2018 r. 18:08

Zawodniczka MKL Szczecin Sofia Ennaoui podczas lekkoatletycznych zawodów w Birmingham zajęła wysokie trzecie miejsce w biegu na 1500 m ze znakomitym czasem 4.02,06, który jest jej najlepszym wynikiem w obecnym sezonie i zagwarantował jej start w finale Diamentowej Ligi, który odbędzie się w Brukseli.

Ennaoui potwierdziła znakomitą dyspozycję z mistrzostw Europy w Berlinie, gdzie zajęła drugie miejsce i wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy. W Birmingham szybsze były jedynie Holenderka etiopskiego pochodzenia Sifan Hassan - 4.00,60 i Etiopka Gudaf Tsegay - 4.01,03.

Na bardzo wysokim poziomie stała rywalizacja na 800 m mężczyzn z wychowankiem Ósemki Police 30-letnim Marcinem Lewandowskim w stawce. Polak musiał jednak uznać wyższość Kenijczyków, którzy wywalczyli cztery pierwsze miejsca, a wygrał Emmanuel Korir - 1.42,79. Piąty był Marcin Lewandowski - 1.44,75.

Bieg na 3000 m w roli tzw. zająca poprowadziła Renata Pliś z Maratonu Świnoujście. Z tempa zadowolona powinna być Kenijka Agnes Tirop, która dzięki temu czasem 8.32,21 poprawiła rekord życiowy.

Do rozegrania pozostały już tylko dwa finałowe mityngi Diamentowej Ligi - 30 sierpnia w Zurychu i dzień później w Brukseli. Zapewniony w nich udział ma na chwilę obecną siedmioro Polaków, między innymi wspomniana Sofia Ennaoui, ale także inny szczecinianin Piotr Lisek w skoku o tyczce. (par)