Lekkoatletyka. Korona z 11 medalami

Data publikacji: 11 lutego 2019 r. 08:39
Ostatnia aktualizacja: 11 lutego 2019 r. 08:39

Podczas rozgrywanych w Spale lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Polski niesłyszących aż 11 medali wywalczyli zawodnicy Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych Korona, których trenerem jest Rafał Śliwka.

Srebrne medale zdobyli: Paweł Mazurkiewicz, Marta Maciejewska (oboje w pchnięciu kulą), Karolina Jędrzejczyk (w biegu na 60 m oraz w biegu na 200 m), sztafeta 4x200m mężczyzn (Damian Szyszkowski, Daniel Kowalik, Daniel Jędzura, Rafał Zagajewski) i sztafeta 4x200m kobiet (Karolina Jędrzejczyk, Justyna Kozyra, Monika Borysowska i Agata Kosztowny).

Brązowe krążki wywalczyli: Rafał Śliwka (w skoku w dal), Monika Borysowska (w biegu na 800 m oraz w biegu na 400 m), Agata Kosztowny (w biegu na 1500 m) i Damian Szyszkowski (w skoku wzwyż).

Najmłodszy szczecinianin z Korony, 15-letni Daniel Kowalik zajął 4. miejsce w biegu na 60 m i jest nadzieją na przyszłoroczne lekkoatletyczne mistrzostwa Europy juniorów niesłyszących. ©℗ (mij)