czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Lekkoatletyka. Wojciechowski lepszy od Liska

Lekkoatletyka. Wojciechowski lepszy od Liska

Lekkoatletyka. Wojciechowski lepszy od Liska
Data publikacji: 2018-02-11 18:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-11 20:44
Wywietleń: 777 313734

Mistrzowie świata i zawodnicy legitymujący się rekordami życiowymi na poziomie 6 metrów nie zawiedli publiczności i odegrali pierwszoplanowe role w Szczecińskim Mityngu Skoku o Tyczce.

Zawody po raz pierwszy w historii rozegrano w hali. Rywalizację wygrał Paweł Wojciechowski, który wynikiem 5,78 zapewnił sobie wyjazd na halowe mistrzostwa Europy w Birmingham (1-4 marca).

Mistrz świata z 2011 i były rekordzista Polski wyprzedził złotego medalistę MŚ z 2015 roku Kanadyjczyka Shawnacy Barbera (5,78) i aktualnego rekordzistę Polski szczecinianina Piotra Liska (5,71).

Lisek od początku sezonu imponuje świetną dyspozycję, a w poprzednich konkursach skakał powyżej 5,80 i z wynikiem 5,86 jest wiceliderem tegorocznych rankingów tyczkarzy. W Netto Arenie trzy pierwsze skoki zawodnik OSOT Szczecin miał bezbłędne. Zaciął się jednak na 5,78 trzykrotnie strącając poprzeczkę.

- Mocy, którą dziś posiadałem nie okiełznałem - skomentował na gorącą po konkursie Piotr Lisek.

Równe dobrze jak Lisek skakały trzy inne gwiazdy szczecińskiego mityngu. Kolejne wysokości efektownie pokonywali najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu, mistrz świata Sam Kendricks, Shawnacy Barber i Paweł Wojciechowski.

Ten ostatni oddał pięć rewelacyjnych skoków i jako jedyny w pierwszej próbie zaliczył 5,78. Ten skok dał mu minimum na halowe mistrzostwa świata i jak się później okazało zwycięstwo w konkursie.

Dla Wojciechowskiego był to już drugi triumf w karierze w Szczecinie. W 2011 roku wygrał zawody na placu Lotników ustanawiając ówczesny rekord Polski (5,91) i kilka tygodni później sięgając także po tytuł mistrza świata.

Wysokość 5,58 okazała się nieosiągalna w niedzielę dla Wojciechowskiego i Kendricksa. Barber odpuścił, tę wysokość i atakował jeszcze 5,91. W drugiej próbie niewiele brakowało, aby Kanadyjczyk w szczecińskiej Netto Arenie uzyskał najlepszy tegoroczny wynik na świecie. Muśnięta przez zawodniczka poprzeczka jednak spadła.

Równolegle ze zmaganiami panów, na drugiej skoczni toczyła się rywalizacja pań. Nie było w niej takiej emocji, jak u mężczyzn. Szwajcarce Angelice Mozer do końcowego triumfu wystarczył skok na wysokość 4,41, a najlepsza z Polek Anna Łyko zatrzymała się na 4,11.

Już w czwartek w Turuniu Lisek, Wojciechowski, Barber i Kandricks zmierzą się w kolejnym konkursie, tym razem podczas Cupernicus Cup w Toruniu. Cała czwórka ma też minima na marcowe halowe mistrzostwa świata. (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

obserwator
cieńki ten lisek. i ludzi mało na trybunach...słaby ten mityng
2018-02-11 20:35:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”