czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. 15-letni portowcy na testach w Valencii

Piłka nożna. 15-letni portowcy na testach w Valencii

Piłka nożna. 15-letni portowcy na testach w Valencii
Data publikacji: 2018-12-03 15:04
Wywietleń: 1235 364768

Trzech 15-letnich reprezentantów Polski z Pogoni Szczecin: Filip Balcewicz, Mateusz Łęgowski i Hubert Turski wyjechali na tygodniowe testy do Valencii. 

Młodzi portowcy wezmą udział w treningach drużyn do lat 17 i do lat 19, sprawdzą się na tle piłkarzy starszych od siebie w czołowym klubie kraju jednego z najlepiej szkolących na świecie.

Valencia, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Hiszpanii, jeden z najbardziej utytułowanych, zawsze stawiany w jednym szeregu tuż za dwoma hiszpańskimi potentatami: Realem Madryt i Barceloną, niegdyś 6-krotny mistrz kraju, etatowy uczestnik piłkarskiej Ligi Mistrzów.

- Udział w treningach czołowego zespołu z LaLiga na pewno będzie ciekawym doświadczeniem. Cieszę się, że będę mógł sprawdzić się na tle rówieśników z Hiszpanii i poznać od środka tamtejszą piłkę – mówi Mateusz Łęgowski.

– Jesteśmy wdzięczni włodarzom Pogoni, że umożliwili nam wyjazd i udział w treningach Valencii – dodaje Filip Balcewicz.

Hubert Turski jesienią był podstawowym napastnikiem zespołu juniorów starszych, dla którego zdobył sześć bramek, zadebiutował też w III-ligowych rezerwach i w ostatnim meczu sezonu zdobył dwa gole. To była dla niego bardzo udana runda, choć rozpoczął ja od leczenia kontuzji.

Mateusz Łęgowski i Filip Balcewicz rywalizowali natomiast zarówno w Centralnej Lidze Juniorów U18, jak i na poziomie juniora młodszego. Ten drugi również ma za sobą debiut w III lidze.

Wszyscy trzej – przez rozpoczęciem obecnego sezonu – związali się z Pogonią Szczecin trzyletnimi kontraktami.

– Nie ograniczamy naszym zawodnikom szans rozwoju. Chcemy, żeby cały czas zdobywali nowe umiejętności, otrzymywali nowe bodźce. W momencie podpisywania kontraktów obiecaliśmy im, że będą mogli uczestniczyć w treningach zachodnich klubów i obietnicy dotrzymujemy – mówi prezes Akademii Pogoni, Dariusz Adamczuk. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
pap