Piłka nożna. Błękitni przegrali w Częstochowie

Data publikacji: 20 października 2018 r. 19:40
Ostatnia aktualizacja: 20 października 2018 r. 19:40

II liga piłkarska: SKRA Częstochowa - BŁĘKITNI Stargard 1:0 (1:0); 1:0 Nowak (80).

BŁĘKITNI: Rzepecki - Patrzykąt, Baranowski, Ogrodowski, Rogala (82 Orłowski) - M. Kwiatkowski, Shimmura, Karmański (83 Kurbiel), Starzycki (85 Włóka), A. Kwiatkowski (89 Ostrowski) - Brzeziański.

W pierwszej połowie Błękitni wyraźnie zdominowali beniaminka z Częstochowy i tylko brak skuteczności był mankamentem podopiecznych Adama Topolskiego. W 15 minucie po długiej, koronkowej akcji, Starzycki wrzucił piłkę w pole karne, ale główka Brzeziańskiego była minimalnie niecelna. Chwilę później strzał Starzyckiego zablokowali obrońcy Skry. W końcówce Błękitni mieli jeszcze dwie dobre okazje strzeleckie.

W drugiej połowi obraz gry się jednak zmienił i inicjatywę przejęli gospodarze. Tuż po przerwie uratował naszą drużynę Rzepecki broniąc strzał nożycami jednego z częstochowian. Później strzały Napory i Błaszkiewicza znowu obronił Rzepecki.

Losy meczu rozstrzygnęły się zaś w 80 minucie; po rzucie rożnym, strzale i interwencji Rzepeckiego, gdy naciskany przez zawodników Skry stargardzki bramkarz popełnił błąd, którego konsekwencją był strzał i słupek oraz ponowna interwencja golkipera, ale dobijając piłkę niemalże do pustej bramki, gola zdobył Nowak. ©℗ (mij)