Piłka nożna. Boniek oglądał juniorów Pogoni

Data publikacji: 14 października 2018 r. 16:46
Ostatnia aktualizacja: 14 października 2018 r. 16:46

Juniorzy Pogoni Szczecin pokonali w wyjazdowym meczu Ruch Chorzów 2:1 (2:0) po golach 17-letnich reprezentantów Polski: Szcześniaka i Smolińskiego. Dla tego drugiego to już czwarty i drugi z rzędu gol w obecnym sezonie.

Mecz obserwował prezes PZPN Zbigniew Boniek, który w ten sposób skrócił sobie czas oczekiwania na wieczorny mecz pierwszych reprezentacji Polski i Włoch zaplanowany na pobliskim stadionie śląskim w Chorzowie.

Były nasz znakomity piłkarz miał okazję zobaczyć aż sześciu reprezentantów Polski: Szcześniaka, Smolińskiego, Rezaeiana, Łęgowskiego, Kozłowskiego i Turskiego. Trzej ostatni, to piłkarze zaledwie 15-letni, ale już absolutnie kluczowi. Turski i Kozłowski, to ponadto najskuteczniejsi zawodnicy w drużynie Pogoni.

Dominacja młodych portowców była wyraźna, ale tylko w pierwszej połowie, po przerwie nasz zespół pozwolił rywalom na zdobycie kontaktowego gola i do końca nie był pewny wygranej nad ostatnią drużyną w tabeli. (par)