Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Cenny remis Olimpii w Krakowie

Data publikacji: 20 października 2018 r. 16:44
Ostatnia aktualizacja: 20 października 2018 r. 16:44

Ekstraliga piłkarek nożnych: AZS UJ Kraków - OLIMPIA Szczecin 1:1 (0:0); 1:0 Wójcik (48), 1:1 Böhm (81)

OLIMPIA: Pastusiak – Oleszkiewicz (62 Łaniewska), Sirant, Witczak, Grosicka - Böhm, Michalczyk, Shahbazyan (79 Brzozowska), Radochońska - Sudyk, Hryb

Szczecinianki zrehabilitowały się za trochę nieoczekiwaną porażkę sprzed tygodnia na Bandurskiego z akademiczkami z Białej Podlaskiej i uzyskały cenny wyjazdowy remis z wyżej notowanym akademickim zespołem spod Wawelu.

Pierwsza część meczu była bardzo dobra w wykonaniu obu zespołów i dość wyrównana. Pomimo kilku okazji bramkowych, żadna z drużyn nie zdołała objąć prowadzenia.

Druga połowa rozpoczęła się pod zdecydowane dyktando gospodyń. Agresywne ataki krakowianek dały rezultat już w 48 minucie meczu, gdy po błędzie bramkarki Pastusiak, prowadzenie zdobyła Wójcik. Należy jednak dodać, że bramkarka Olimpii do tego momentu broniła znakomicie, kilkukrotnie ratując swoją drużynę od straty gola.

Do wyrównania doszło na dziesięć minut przed końcem. Po ciekawie wykonanym rzucie wolnym, najprzytomniej zachowała się w polu karnym Böhm i to ona doprowadziła do remisu. W ostatnich sekundach obie ekipy miały znakomite szanse na zgarnięcie całej puli, jednak w obu przypadkach fantastycznie zachowały się bramkarki: Klabis z AZS-u i wspominana wcześniej Pastusiak z Olimpii. ©℗ (mij)