Czwartek, 02 maja 2024 r.

Piłka nożna. Delew kontuzjowany, ale z powołaniem

Data publikacji: 22 sierpnia 2018 r. 17:16
Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2018 r. 19:08

Pomocnik Pogoni Szczecin Spas Delew znalazł się w gronie zawodników z lig zagranicznych powołanych do reprezentacji Bułgarii na mecze Ligi Narodów ze Słowenią i Norwegią. Mecze zostaną rozegrane 6 września o 20:45 w Lublanie i 9 września o 18:00 w Sofii.

To mocno zaskakująca sytuacja biorąc pod uwagę fakt, że Delew oficjalnie jest kontuzjowany, wyjechał na konsultacje lekarskie do swojego kraju, w drużynie Pogoni wystąpił w zaledwie jednym z pięciu meczów obecnego sezonu i to wystarczyło, by wypracować jedynego gola, którego z rzutu karnego strzelił Adam Frączczak.

Z Bułgarii dochodzą dość optymistyczne wieści względem zdrowia bułgarskiego skrzydłowego. Operacja i dłuższa przerwa w grze raczej mu nie grożą, skończy się zapewne na kilkudniowej przerwie, po której piłkarza ponownie zabraknie na treningach Pogoni Szczecin, bo rozpocznie zgrupowanie reprezentacji Bułgarii.

Delew dwukrotnie przed zakończeniem sezonu wyjeżdżał wcześniej ze Szczecina zanim miał trafić na zgrupowanie reprezentacji Bułgarii. Tak było w maju 2017 roku, kiedy Pogoń kończyła sezon w grupie mistrzowskiej, tak samo było w maju 2018 roku, kiedy Pogoń rywalizowała w grupie spadkowej, ale miała już zapewnione utrzymanie w ekstraklasie. (par)