Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Efektownie przed mundialem

Data publikacji: 12 czerwca 2018 r. 20:27
Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2018 r. 16:21

Polska – Litwa 4:0 (2:0) 1:0 Lewandowski (19), 2:0 Lewandowski (33), 3:0 Kownacki (71), 4:0 Błaszczykowski (82-karny).

Polska: Fabiański (46, Szczęsny) – Bereszyński, Jędrzejczyk (46, Piszczek), Bednarek (53, Pazdan), Cionek, Rybus (70, Błaszczykowski) – Kownacki, Krychowiak (77, Zieliński), Góralski, Milik – Lewandowski (46, Teodorczyk).

Dwoma optymistycznymi akcentami zakończył się ostatni dzień reprezentacji Polski przed wylotem na mistrzostwa świata. Najpierw zapadła decyzja o wyjeździe Kamila Glika do Rosji, a wieczorem w ostatnim sparingu przed mundialem biało-czerwoni efektownie pokonali Litwę.

Równie optymistyczny był wieczorny występ Polaków przeciwko Litwie. Trener Adam Nawałka w porównaniu z piątkowym meczem z Chile dokonał siedmiu zmian w wyjściowej jedenastce. Niezmiennie jednak bohaterem pozostał Robert Lewandowski, który przed przerwą dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Przy drugim golu sędziowie musieli weryfikować, czy piłka przekroczyła linię bramkową przy użyciu systemu VAR. VAR miał jeszcze wpływ na dwie inne kluczowe sytuacje – sędziowie nie uznali gola strzelonego przez Krychowiaka i przyznali Polsce karnego po przeoczonym wcześniej zagraniu ręką.

Polska imponowała w pierwszej połowie agresywnym pressingiem, seryjnymi odbiorami piłki i składnymi akcjami. Efektowną interwencją popisał się też Fabiański. Po przerwie Litwini częściej przedzierali się pod polską bramkę, ale defensywy naszej reprezentacji nie potrafili sforsować. Biało-czerwoni wciąż grali skuteczniej w ofensywie i mecz zakończył się efektownym zwycięstwem.

W środę kadra Adama Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi. Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca, a rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca), Kolumbia (24 czerwca) i Japonia (28 czerwca). ©℗