Sobota, 18 maja 2024 r.

Piłka nożna. Flota lepsza od Iskierki

Data publikacji: 01 września 2022 r. 20:07
Ostatnia aktualizacja: 02 września 2022 r. 21:02

W piłkarskiej IV lidze rozegrana została piąta kolejka ligowa. Odwiedziliśmy stadion przy ulicy Topolowej, gdzie Iskierka Szczecin podejmowała Flotę Świnoujście, która wygrała to spotkanie 3:0.

ISKIERKA Szczecin - FLOTA Świnoujście 0:3 (0:1); 0:1 Stasiak (33), 0:2 Szewczuk (73), 0:3 Harkot (83).

Od początku spotkania dominował zespół gości, który szybko zdobył bramkę (nieuznaną przez spalonego), a chwilę później piłka po strzale i rykoszecie odbiła się od poprzeczki. Konkret przyszedł w 33. minucie spotkania, a gola głową z piątego metra zdobył Michał Stasiak. Iskierkę w pierwszej połowie stać tylko było na strzał zza pola karnego Jakuba Pożyczki.

Po przerwie gospodarze mocniej zaatakowali swojego rywala i starali się grać bardziej agresywnie, lecz zespół ze Świnoujścia nadal prowadził grę w tym spotkaniu i stwarzał sobie kolejne okazje strzeleckie. Efektem była druga bramka autorstwa Dmytro Szewczuka, który wbiegł z piłką w pole karne i pokonał bramkarza Iskierki. Trzecie trafienie, to gol Patryka Harkota, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Zasłużona wygrana Floty Świnoujście, która była zespołem o klasę lepszym od Iskierki.

Z innych spotkań Chemik Police wygrał w Rewalu z Wybrzeżem 2:1, po golach Michała Janickiego i Bartłomieja Białka. Hutnik Szczecin tylko zremisował u siebie z beniaminkiem, Gavią Choszczno 2:2, a bramki dla gospodarzy strzelali Daniel Kowalczyk i Daniel Augusto. Kluczevia Stargard pokonała u siebie Dąb Dębno 2:0, a strzelcami bramek byli Kamil Bartoszyński i Michał Magnuski (z rzutu karnego). Drużyna rezerw Błękitnych Stargard wygrała wyjazdowe spotkanie z Białymi Sądów 2:1, odnosząc drugie zwycięstwo w tym sezonie. Bramki dla zwycięzców zdobyli Marcin Konopski i Mateusz Frankowski.