Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Gol Benedyczaka w reprezentacji (1)

Data publikacji: 06 listopada 2016 r. 19:16
Ostatnia aktualizacja: 06 listopada 2016 r. 19:16

Reprezentacja Polski do lat 17 (rocznik 2000) przegrała 1-3 (0-0) z Izraelem w ostatnim meczu grupy 12 turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy, który odbywa się w Izraelu, i wywalczyła awans do kolejnej fazy eliminacji.

Bramkę dla reprezentacji Polski zdobył napastnik Pogoni Szczecin, Adrian Benedyczak. Wychowanek Gryfa Kamień Pomorski wszedł na boisko w 53 minucie meczu, a już minutę później w swoim pierwszym kontakcie z piłką wpisał się na listę strzelców.

Benedyczak grał w wyjściowym składzie przeciwko Armenii, z którą nasz zespół zremisował 1:1 i należał do wyróżniających się piłkarzy, był aktywny, miał sytuacje i zaliczył asystę przy golu. W kolejnym spotkaniu z Islandią Benedyczak już jednak nie zagrał.

W turnieju wziął udział jeszcze jeden piłkarz Pogoni, Błażej Starzycki, który dwukrotnie – w meczach z Armenią i Islandią wchodził na boisko w roli zmiennika. (par)