środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Grobelny zgłoszony do rozgrywek

Piłka nożna. Grobelny zgłoszony do rozgrywek

Piłka nożna. Grobelny zgłoszony do rozgrywek
Data publikacji: 2018-12-06 14:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-07 09:57
Wywietleń: 888 365349

Jędrzej Grobelny został zgłoszony do rozgrywek Lotto Ekstraklasy w barwach Pogoni Szczecin. 17-letni bramkarz w rundzie jesiennej wystąpił w sześciu meczach trzecioligowych rezerw Pogoni.

Piłkarz do Pogoni trafił latem ubiegłego roku jako utalentowany, 16-letni reprezentant Polski juniorów młodszych. Od tamtej pory rozwija się znakomicie, dostaje szanse w występach w III lidze, trenuje również z pierwszym zespołem.

Jego zgłoszenie do rozgrywek ekstraklasy nie jest zaskakujące. W poniedziałkowym meczu z Piastem czerwoną kartkę zobaczył 36-letni Łukasz Załuska, a ponieważ kontuzjowany jest również 27-letni Łukasz Budziłek, to doszło do sytuacji, że pozostał jedynie najmłodszy, bo zaledwie 20-letni Jakub Bursztyn. Grobelny prawdopodobnie w sobotę po raz pierwszy w swojej karierze znajdzie się w meczowej kadrze Pogoni na oficjalny mecz ligowy w ekstraklasie.

Jeżeli do tego dojdzie, to oznaczać to będzie, że Grobelny jest ósmym w ciągu trzech ostatnich lat bramkarzem, który znalazł się w kadrze meczowej Pogoni na mecz ligowy. Również pod koniec poprzedniego sezonu mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją i wtedy w trybie awaryjnym rolę rezerwowego bramkarza pełnił Daniel Kusztan, obecnie wypożyczony do III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg.

Grobelny w III lidze debiutował już pod koniec poprzedniego sezonu, rozegrał na tym szczeblu rozgrywek cztery mecze, choć był zaledwie juniorem młodszym. Był też podstawowym bramkarzem drużyny Pogoni, która wywalczyła tytuł wicemistrzów Polski juniorów młodszych. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Albercik
Widziałem tego chłopaka na meczu i twierdzę z całą odpowiedzialnością że TO BĘDZIE BRAMKARZ KLASY MARKA SZCZECHA!!!(Albo i lepszy,niech tylko gra)
2018-12-07 09:08:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie