Piłka nożna. III-ligowe zwycięstwa Błękitnych i Vinety

Data publikacji: 06 kwietnia 2024 r. 20:07
Ostatnia aktualizacja: 06 kwietnia 2024 r. 20:07
Pod bramką Floty raz po raz robiło się gorąco... Fot. Ryszard PAKIESER

W piłkarskiej III lidze zachodniopomorskie zespoły walczyły ze zmiennym szczęściem. O piątkowych derbach Świtu Skolwin z Flotą Świnoujście (4:0) pisaliśmy już wcześniej, a w sobotę zwycięstwa odnieśli Błękitni i Vineta, zaś rezerwy Pogoni nie dały rady bydgoskiemu Zawiszy.

ZAWISZA Bydgoszcz - POGOŃ II Szczecin 3:0 (0:0); 1:0 Michał Sacharuk (48), 2:0 Mateusz Młynarczyk (59), 3:0 Krystian Sanocki (82).

- Pierwsza połowa była wyrównana, a nawet dwukrotnie Mateusz Bąk znalazł się w dogodnych sytuacjach, ale po przerwie gospodarze szybko zdobyli bramkę i wypunktowali nasz młody zespół, któremu po kolejnych golach mental spadał i nie byliśmy w stanie odpowiedzieć... - krótko ocenił spotkanie trener szczecinian Paweł Cretti.

VINETA Wolin - CARTUSIA Kartuzy 1:0 (0:0); 1:0 Kacper Kasperowicz (77).

Mecz można ocenić jako wyrównany, a nawet bliżsi zwycięstwa byli goście, a bohaterem okazał się rezerwowy bramkarz Vinety, który wszedł na boisko w przerwie, a w 72. minucie obronił rzut karny (po ręce Kasperowicza), zaś w końcówce wyszedł obronną rękę z dwóch 100-procentowych sytuacji. Mecz rozstrzygnął się w ostatnim kwadransie po centrze z rzutu rożnego Szymona Kurczaka i strzale z bliska stopera Kasperowicza.

BŁĘKITNI Stargard - KP Starogard Gd. 5:1 (2:1); 1:0 Grzegorz Aftyka (3), 2:0 Michał Marczak (29), 2:1 Karol Zieliński (42), 3:1 Michał Marczak (48), 4:1 Michał Marczak (74), 5:1 Olivier Kliś (87).

Podopieczni trenera Jarosława Piskorza mieli dużą przewagę, a przy lepszej skuteczności mogli wygrać jeszcze wyżej. Po raz drugi z rzędu hat-trickiem popisał się Marczak, który dopiero podczas zimowych przygotowań wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, bo wcześniej przegrywał rywalizację z Damianem Niedojadem.