Piłka nożna. Juniorzy bez awansu do mistrzostw Europy

Data publikacji: 23 marca 2019 r. 19:12
Ostatnia aktualizacja: 23 marca 2019 r. 19:12

Reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 2000) prowadzona przez Dariusza Gęsiora przegrała 0:1 (0:0) w swoim drugim meczu grupy 5 II rundy eliminacji do mistrzostw Europy z Izraelem tracąc gola w ostatniej minucie meczu.

Polacy stracili szansę na awans do finałów. Od roku 2012, kiedy polska reprezentacja po raz ostatni grała w finałowym turnieju mistrzostw Europy juniorów młodszych, lub starszych, to już 15 z kolei nieudana próba zakwalifikowania się do finałowej imprezy polskich juniorów od rocznika 1996 do rocznika 2002.

W wyjściowym składzie reprezentacji Polski zagrał pomocnik Pogoni Szczecin Maciej Żurawski. 18-latek rozegrał cały mecz. To był jego drugi występ w podstawowym składzie, wcześniej grał przeciwko Francji.  Na ostatnie 10 minut wszedł wychowanek szczecińskiego klubu, a obecnie reprezentujący Górnika Zabrze Kacper Michalski. (par)