niedziela, 21 października 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Juniorzy bez gola, trampkarze rozbili Lecha, remis FASE

Piłka nożna. Juniorzy bez gola, trampkarze rozbili Lecha, remis FASE

Piłka nożna. Juniorzy bez gola, trampkarze rozbili Lecha, remis FASE
Data publikacji: 2018-03-17 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-17 16:28
Wywietleń: 853 318717

Juniorzy Pogoni Szczecin w drugim tegorocznym meczu ligowym ponownie nie zdołali zdobyć choćby jednego gola i zaledwie bezbramkowo zremisowali z Miedzią Legnica. 

Miedź jest zespołem z dolnych rejonów tabeli, praktycznie bez szans na utrzymanie się w zreformowanej Centralnej Lidze Juniorów, jesienią Pogoń wygrała w Legnicy 2:0. Tym razem rywal okazał się bardziej wymagający, a Pogoń nie znalazła na tyle wielu atutów, bo rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

W drużynie szczecińskiej zabrakło aż sześciu najlepiej rokujących w klubie juniorów (Sadowski, Walukiewicz, Paprzycki, Żurawski, Benedyczak, Pawłowski), którzy oddelegowani zostali do gry w zespole rezerw. Było jednak aż czterech podstawowych graczy z ubiegłorocznej drużyny wicemistrzów Polski (Kusztan, Wawrzynowicz, Boniecki, Stasiak).

W wyjściowej jedenastce wystąpił też reprezentacyjny obrońca Stefaniak, ale najkorzystniej zaprezentowali się: najmłodszy w zespole, zaledwie 17-letni Szcześniak i środkowy pomocnik Graczyk, który imponował dobrym przeglądem pola, swobodą i dobrą koordynacją.

Po półrocznej przerwie spowodowanej chorobą do składu powrócił były reprezentacyjny rozgrywający Starzycki. 

***

Świetnie spisali się trampkarze Pogoni rywalizujący w Makroregionalnej Lidze Trampkarzy. W prestiżowym meczu rozbili na własnym boisku Lecha Poznań 3:0 (2:0). Wszystkie gole zdobył Hubert Turski - reprezentacyjny napastnik.

Turski imponuje strzelecką formą od dłuższego czasu. W sześciu ostatnich prestiżowych meczach zdobył aż 10 goli, a strzelał te bramki Legii warszawa, Polonii Warszawa, St. Pauli. FASE Szczecin, Lechowi Poznań i w meczu reprezentacji, więc w spotkaniach o dużym ciężarze jakościowym.

***

Nie powiodło się w wyjazdowym spotkaniu Makroregionalnej Ligi Trampkarzy drużynie FASE Szczecin. Nasz zespół po spektakularnym zwycięstwie przed tygodniem nad Pogonią jechał do Gdyni na mecz z miejscową Arką z silnym postanowieniem wygrania kolejnego spotkania.

Mecz nie stał na wysokim poziomie, żadnej z drużyn nie udało się złapać odpowiedniego rytmu, panował chaos, dużo było niedokładności, gry nerwowej, pozbawionej planu. Szczecinianie wciąż jednak pozostają drużyną niepokonaną. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy