Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Juniorzy młodsi Pogoni ograli Lechię

Data publikacji: 14 września 2019 r. 17:05
Ostatnia aktualizacja: 14 września 2019 r. 17:05

Juniorzy młodsi Pogoni Szczecin pokonali na własnym boisku Lechię Gdańsk 2:1 (0:0) po golach: Samborskiego i Jasińskiego.

Szczecinianie po tej wygranej zajmują trzecie miejsce w swojej grupie makroregionalnej i tracą do liderującej Arki trzy punkty, a do wiceliderującego Lecha dwa punkty.

Podopieczni trenera Ozgi w piątym meczu obecnego sezonu po raz pierwszy zdobyli mniej, jak trzy gole. Oba padły po przerwie, rywal dzielnie się bronił i mocno postawił. Szczecinianie ponadto wykazali się większą dojrzałością w grze defensywnej, do której we wcześniejszych meczach było sporo zastrzeżeń.

Dla Samborskiego, który jest piłkarzem o rok młodszym, to było trzecie trafienie w obecnym sezonie, natomiast Jasiński zdobył swoją pierwszą bramkę. Piłkarz dał bardzo dobrą zmianę i wykorzystał swój czas 22 minut znakomicie.

W składzie zabrakło najskuteczniejszego dotąd piłkarza Włodarczyka, który w czterech poprzednich meczach zdobył 6 goli i jest najskuteczniejszym graczem w swojej grupie makroregionalnej. (par)