Piłka nożna. Juniorzy przegrali z Zagłębiem

Data publikacji: 04 listopada 2018 r. 14:25
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2018 r. 14:35

Juniorzy Pogoni Szczecin przegrali w szlagierowym meczu Centralnej Ligi Juniorów z Zagłębiem Lubin 2:4 (1:1). Gole dla gospodarzy zdobyli: Turski i Modrzewski. Młodzi portowcy po tym meczu spadli na czwarte miejsce w tabeli, ale do lidera dzielą ich zaledwie dwa punkty.

Pogoń zagrała w bardzo młodym składzie. Na boisku od pierwszej minuty wystąpiło aż trzech piłkarzy z rocznika 2003, w zespole Zagłębia nie było takiego ani jednego. Wiek i doświadczenie było po stronie przeciwnika, ale mecz był wyrównany i stojący na wysokim poziomie.

Goście aż trzy razy wychodzili na prowadzenie, miejscowi dwa razy zdołali wyrównać, ale w końcówce nie umieli się przeciwstawić. Wynik rozstrzygnął się w ostatnich 10 minutach. To wtedy Zagłębie zdobyło dwa decydujące o wygranej gole.

Ostatni czas jest wyjątkowy dla zaledwie 15-letniego Huberta Turskiego. Podczas eliminacyjnego turnieju do mistrzostw Europy zdobył dwa gole w meczu z Luksemburgiem, a kilka dni później dołożył kolejnego w spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów. Była to dla niego szósta bramka w sezonie. (par)