Piłka nożna. Juniorzy wygrywają w mocnym stylu

Data publikacji: 16 września 2018 r. 16:32
Ostatnia aktualizacja: 16 września 2018 r. 16:32

Juniorzy Pogoni Szczecin odnieśli szóste zwycięstwo w szóstym meczu obecnego sezonu w Centralnej Lidze Juniorów. Tym razem pokonali w wyjazdowym meczu Varsovię 3:0 (2:0) po golach reprezentantów Polski: Turskiego, Kozłowskiego i Smolińskiego.

Szczecinianie zademonstrowali bardzo dobrą formę. Imponowali wysokim pressingiem, walką na całej szerokości i długości boiska, dużą intensywnością w grze i przede wszystkim jakością na wysokim poziomie. Szczególnie wyróżnili się najmłodsi, zaledwie 15-letni: Turski i Kozłowski, strzelcy bramek w pierwszej połowie.

Pogoń nie tylko zademonstrowała futbol efektowny, na bardzo wysokim poziomie, grę nowoczesną, popartą odpowiednim przygotowaniem motorycznym, ale też uczyniła to zespołem bardzo młodym.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła 16,3 lat, dwóch piłkarzy miało po 15 lat, dwóch po 16, nie było ani jednego piłkarza pełnoletniego. W tak młodym wieku widzieliśmy drużynę grającą dojrzale, zdyscyplinowaną taktycznie i zdecydowanie górującą nad rywalem.

Pogoń jest obecnie jedynym zespołem w CLJ z kompletem wygranych, straciła w sześciu meczach zaledwie dwa gole, w miarę potrzeb drużyna potrafiła grę zwolnić, uspokoić. Działo się tak po 60 minucie gry, kiedy czerwoną kartkę za faul poza polem karnym otrzymał świetnie wprowadzający nogami piłkę do gry Grobelny.

W zespole trenera Łęczyńskiego nie było słabych punktów, a trzeba dodać, że nie grał jeszcze reprezentacyjny 16-latek Wędrychowski, z którym w składzie przewaga gości mogła być jeszcze bardziej przygniatająca. Początek sezonu jest zatem bardzo imponujący, a jeszcze bardziej od znakomitych wyników cieszy dobre indywidualne przygotowanie poszczególnych graczy w coraz młodszym wieku. ©℗ (par)