Piłka nożna. Kobieca Pogoń wygrywa i goni lidera (tabela) [GALERIA]

Data publikacji: 28 kwietnia 2024 r. 16:43
Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2024 r. 19:52
Piłka nożna. Kobieca Pogoń wygrywa i goni lidera (tabela)

Piłkarki Pogoni wygrały drugie spotkanie z rzędu i zbliżyły się do liderującego GKS-u Katowice, który nieoczekiwanie zremisował w Bielsku-Białej.

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: POGOŃ Szczecin - GÓRNIK Łęczna 2:1 (1:0); 1:0 Emilia Zdunek (39), 1:1 Weronika Kłoda (58), 2:1 Zofia Giętkowska (80).

POGOŃ: Anna Palińska - Marianna Litwiniec (75 Kornelia Okoniewska), Weronika Szymaszek, Kinga Bużan, Alicja Dyguś - Zoe Maxwell, Martyna Brodzik, Emilia Zdunek, Jaylen Crim (75 Agnieszka Garbowska), Zofia Giętkowska (86 Aleksandra Kuśmierczyk) - Natalia Oleszkiewicz

Spotkanie rozpoczęło się od sytuacji sam na sam naszej kapitan Zdunek, jednak górą była bramkarka Sandra Urbańczyk. Kilka minut później łęcznianka Julia Piętakiewicz strzeliła w słupek, a Giętkowska wybiła piłkę z linii bramkowej. Kilka minut przed przerwą ponownie w roli głównej wystąpiła Zdunek, która oddała przepiękny strzał w okienko i Pogoń objęła prowadzenie.

Na początku drugiej połowy była piłkarka Pogoni Roksana Ratajczyk trafiła w słupek, a chwilę później Giętkowska uderzała z szesnastego metra, lecz niecelnie. W 58. minucie piłkarki z Łęcznej wyrównały po świetnym uderzeniu Kłody z dystansu. Ostatnie słowo należało jednak do szczecinianek, które dziesięć minut przed końcem po strzale Giętkowskiej odzyskały prowadzenie i nie oddały go do końca. (mij)

Pozostałe wyniki: Rekord - Katowice 0:0, SMS Łódź - AP Orlen 2:0, Pogoń T. - Czarni 0:7, Medyk - Stomilanki 3:1, UJ Kraków - Śląsk 2:2.

1. GKS Katowice 42 41-14 13 3 2