czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Miasto wybrało wykonawcę budowy stadionu

Piłka nożna. Miasto wybrało wykonawcę budowy stadionu

Piłka nożna. Miasto wybrało wykonawcę budowy stadionu
Data publikacji: 2019-01-28 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-28 20:53
Wywietleń: 1972 373432

Komisja przetargowa zdecydowała, że zadanie „Budowa Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży wraz z przebudową i rozbudową Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie, boisk piłkarskich oraz infrastruktury towarzyszącej” zrealizuje konsorcjum DORACO PBG.

Oferta złożona przez wykonawcę była jedyną w decydującym, drugim postępowaniu przetargowym, a jej cena znacznie przekraczała przeznaczoną pierwotnie na ten cel kwotę. Aż o ponad 80 mln złotych. Stwierdzono, że wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania i spełnia wszystkie warunki udziału w procedurze.

Inwestycja będzie obejmować budowę i wyposażenie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk (w tym trzech z nawierzchnią hybrydową i jednego zabudowanego tzw. „balonem”), budowę czterech trybun stadionu, z których tylko dwie wybudowane zostaną od podstaw, dwie pozostałe będą przebudowane. Przedsięwzięcie obejmuje też infrastrukturę wokół, tj. parkingów, dróg dojazdowych i chodników.

Obecnie trwa kompletowanie niezbędnej dokumentacji przez konsorcjum. Po dopełnieniu ostatnich formalności będzie mogło dojść do podpisania umowy z wykonawcą. Konsorcjum DORACO PBG zaoferowało, że wybuduje stadion wraz z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży za 364,4 mln zł.

Miasto podczas ostatniej sesji Rady Miasta dokonało korekty w długoletnim planie inwestycyjnym, z którego wynika, że na budowę stadionowej inwestycji przeznaczy 387 mln złotych, czyli o ponad 20 mln złotych więcej od przewidywanej kwoty zaproponowanej przez wykonawcę i o ponad 100 mln złotych więcej od zakładanej kwoty podczas poprzedniej finansowej prognozy budżetowej.

Podpisanie umowy powinno nastąpić w ciągu najbliższych dni. Nie nastąpi to później, niż do 17 marca. Od chwili podpisania umowy, wykonawca  będzie miał trzy lata na zrealizowanie inwestycji. Oznacza to, że w teorii najpóźniej od sezonu 2022/23 Pogoń grać będzie i trenować na nowoczesnym obiekcie, którego koszt znacznie przekroczył wcześniejsze przewidywania. (par)

Komentarze

Wiarus
Krzystek powienien odpowiada ć ,dlaczego dopiero teraz podjał decyzję o budowie, a nie 8-10 lat temu ! .To podrożyło koszty ze względu na wzrost cen.Budowa powinna być pilnowana na każdym kroku, bo takie inwestycje sprzyjają kurupcji. A gdzie jak gdzie ale w Szczecinie kolesiowskich układów nie brakuje.
2019-01-28 20:31:44
Hańba
Wstyd dla nas wszystkich, że mamy takie władze w mieście. To jest gigantyczne marnotrawstwo pieniędzy.
2019-01-28 17:49:58
Antoni
Ocet <- Jakbyś słuchał Prezydenta Krzystka po przeforsowaniu projektu w RM, to wiedziałbyś, że koszta rosną i bardzo prawdopodobne, że deszcz pójdą w górę i tak już zostanie. Chodzi o to, że to i tak może być stadion wybudowany taniej niż mielibyśmy robić, to za 5-15 lat. Zauważ też, że ostatnie inwestycje miasta (Dziewoklicz i Zajezdnia Podjuchy) równiez są niedoszacowane poprzez wzrost kosztów, która miasto dokłada. Starałem się krótko i zwięźle:
2019-01-28 16:43:22
Janek
Brawo. Nowy stadion Dumy Pomorza coraz bliżej.
2019-01-28 16:33:14
kibicka
jakie 400 milionów? Jak zaczna burzyc, niespodzianki w ziemi, ekspertyzy, itd, skonczy sie na 600-700 milionow, ktore zostana wydane dla prywatnej spólki .
2019-01-28 16:11:49
@do ocet
Wszystko co zawarłeś w swojej wypowiedzi jest wierutnym kłamstwem.Kłamstwem jest również to,że w Szczecinie buduje się stadion za kwotę 400 mln.Nie wiem skąd masz takie dane o budowie stadionu w Szczecinie.Zanim kolejny raz coś napiszesz,przygotuj się,sprawdź co dzieje się w Szczecinie.W Szczecinie nie buduje się stadionu .Bądź tak uprzejmy to sobie gdzieś zapisać.
2019-01-28 15:45:53
ocet
Znając życie budowa stadionu wyniesie nas co najmniej 400 mln zł, nie wspominając o gigantycznych kosztach utrzymania. Pytanie czy nas na to stać i po co to robić w ten sposób ? Wiele jest miast w naszym kraju, które pobudowały fajne stadiony za znacznie mniejsze pieniądze, które spokojnie spełniałyby wymagania klubu ze środka tabeli kiepskiej ekstraklasy. O wielkich koncertach należy zapomnieć przez bliskość 2 dużych ośrodków jakimi są Berlin i Poznań. Mniejsze koncerty spokojnie można by było zrobić na tańszym stadionie. Ps. Żeby nie było... Zdaję sobie sprawę, że nowy stadion jest potrzebny i to nie ulega wątpliwości. Czy jednak za 400 mln zł ?
2019-01-28 15:17:09
Kibic POGONI zawsze wierny
Nareszcie ! W koncu, nie moge sie doczekac az wybuduja ! Ciekawe jak bedzie rozwiazana kwestia z kupionymi krzeselkami. Oby podpisali szybko i niech rusza budowa, sezon 22/23 juz w komfortowych warunkach !
2019-01-28 14:19:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie