niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Mroczek: Na van Kessela nas nie stać

Piłka nożna. Mroczek: Na van Kessela nas nie stać

Piłka nożna. Mroczek: Na van Kessela nas nie stać
Data publikacji: 2017-02-09 10:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-10 12:00
Wywietleń: 608 212204

Jarosław Mroczek z optymizmem i niecierpliwością oczekuje inauguracji rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Pogoni Szczecin. Uważa, że zespół przystąpi do rozgrywek po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym i z dobrze nakreślonymi zadaniami.

Tym razem wstrzymał się od deklaracji, które w przeszłości przysparzały mu problemów. Nie określił celów drużyny, ale wszyscy i tak doskonale powinni wiedzieć, jak one wyglądają.

- Dla mnie jako prezesa klubu najważniejszą rzeczą jest, że klub realizuje swoje zadania, podąża wcześniej wytyczoną drogą, nie wykonuje nerwowych ruchów i pilnuje przede wszystkim budżetu – powiedział na przedsezonowej konferencji prasowej. - Przez cały okres przygotowawczy otrzymywaliśmy mnóstwo ofert od agentów piłkarzy, proszę wierzyć, że wybierać mogliśmy z dość dużego grona zawodników o różnym spektrum wieku, umiejętności, pozycji, na których występują. Nie o to jednak chodzi. Nie jesteśmy zainteresowani inwestowaniem w piłkarzy, którzy później siedzieliby na ławce rezerwowych, albo nawet na trybunach. Stąd tylko jeden transfer podczas obecnej zimy.

Prezes Mroczek podkreślał, że dla niego najważniejsze jest kryterium stabilności finansowej. Nie może dojść do sytuacji, że piłkarz, albo trener nie dostaną pensji na czas, a dzieje się tak w klubach, które podejmują niepotrzebne ryzyko, sprowadzają piłkarzy zbyt pochopnie.

- Naszym celem jest promocja młodych piłkarzy i ich sprzedaż – powiedział otwarcie. - Wtedy dopiero będziemy mogli pomyśleć o kupnie piłkarza. Pozyskane środki dają możliwości działania w wielu aspektach, ale trzeba najpierw sprawić, żeby nasz piłkarz stanowił dużą sportową atrakcję dla kontrahenta.

Prezes odniósł się też do sytuacji z Mateuszem Matrasem. Piłkarz po rundzie wiosennej odejdzie do Lechii Gdańsk, a klub na piłkarzu nie zarobi nawet złotówki. Podobnie było w przypadku Wojciecha Golli dwa lata temu.

- Zgadza się, że nie zarobimy na Matrasie, ale trzeba też pamiętać o takiej rzeczy, że piłkarz zwolni dość wysokie zarobki i w to miejsce możemy pozyskać innego gracza, oczywiście wolnego, bo głównie takich obserwujemy. Już dziś szukamy takiego.

Jarosław Mroczek zauważył, że piłkarze nawet w sytuacji, gdy mają problemy z regularną grą to absolutnie nie uważają, że powinni zejść z żądań finansowych. Cały czas uważają, że są warci zapłacenia dużych kwot.

- Takim przykładem jest Gino van Kessel, którego obserwujemy i interesujemy się nim już od prawie dwóch lat – zauważył J. Mroczek. - Piłkarz przeszedł z Trencina do Slavii Praga, ale tam praktycznie nie grał. Wciąż jednak jego oczekiwania finansowe są na bardzo wysokim poziomie, zdecydowanie ponad nasze możliwości. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

zworki
dobrze ze prezes realnie patrzy na klub i miasto i kibicow. do pucharow to nam kasy i kibicow brakuje a na lige nie ma co sie zadluzac a potem zacynac znowu od A klasy
2017-02-10 11:21:53
zak
Natomiast moim celem jest oglądanie drużyny ,która zwycięża i ciesz tym kibiców ,która pnie się do góry. W takim razie jak celem Pana Mroczka jest tylko sprzedaż zawodników i nie jest zainteresowany grą w pucharach to po co miastu taka drużyna. Po co nowy stadion? Niech lepiej te pieniądze miasto przeznaczy na remonty kamienic w centrum. A Pan mroczek niech się sam utrzymuje z handlu piłkarzami.
2017-02-09 12:28:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie