piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Nowy kontrakt Frączczaka

Piłka nożna. Nowy kontrakt Frączczaka

Piłka nożna. Nowy kontrakt Frączczaka
Data publikacji: 2018-01-16 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-16 14:16
Wywietleń: 1220 309878

Adam Frączczak związał się nową umową z Pogonią Szczecin. Obecny kontrakt kapitana zespołu wygasa w czerwcu 2018 roku, a nowy będzie obowiązywał do czerwca 2021 roku. Wynika z tego, że jeden z najbardziej zasłużonych piłkarzy Pogoni ostatniego dziesięciolecia związany będzie kontraktem z klubem do 34 roku życia. 

Jeśli piłkarz wypełni świeżo podpisaną umowę, będzie występował przy Twardowskiego aż przez 10,5 sezonu. Do Szczecina przyszedł bowiem w przerwie zimowej 2011 roku z Kotwicy Kołobrzeg. Ma bezsprzecznie najdłuższy staż w drużynie. Informacja o trzyletniej umowie jest szokująca. Piłkarz bowiem w poprzednim roku miewał zdecydowanie więcej gorszych meczów, niż tych lepszych, choć cały czas pozostawał ważną częścią w zespole.

Frączczak zagrał dla Pogoni już w 231 oficjalnych meczach i zdobył w nich 55 goli. Najczęściej występuje na prawej stronie defensywy, prawym skrzydle oraz jako napastnik. Od początku trwających rozgrywek nosi opaskę kapitańską. W poprzednim roku eksplozję formy zademonstrował dopiero po objęciu funkcji trenera przez Kostę Runjaica i przesunięciu piłkarza na skrzydło.

- Frączczak to świetny kapitan, prawdziwy zawodowiec. Niczego się nie boi. Patrzy w przyszłość tak samo pozytywnie jak ja - mówi trener Kosta Runjaic.

Frączczak zdobył do tej pory dla Pogoni 51 goli w meczach ekstraklasy i I ligi, co plasuje go w klasyfikacji wszech czasów na siódmym  miejscu. W ekstraklasie strzelił 40 goli, co daje mu w klasyfikacji wszech czasów szóstą lokatę. Na boiskach ekstraklasy i I ligi zagrał 221 razy, natomiast w samej ekstraklasie 180 razy. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Nazwisko zobowiazuje..
No bo Wojtek tez Fraczczak byl najlepszym BRMKARZEM W HISTORII POGONI A NIE JAKIS CELEBRYTA..Wojtek powinien grac u Gorskiego w reprezentacji bo byl lepszym od Tomaszewskiego bramkarzem ale widocznie juz wtedy Szczecin lezal za daleko od Warszawy
2018-01-16 14:15:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie