Piłka nożna. Olimpia pokonana

Data publikacji: 14 października 2018 r. 17:14
Ostatnia aktualizacja: 14 października 2018 r. 17:14

Ekstraliga piłkarek nożnych: OLIMPIA Szczecin - AZS PSW Biała Podlaska 2:4 (1:2); 1:0 Ratajczyk (24), 1:1 Płoska (26), 1:2 Cieśla (45 karny), 2:2 Sudyk (54), 2:3 Płoska (65), 2:4 Gąsieniec (78).

OLIMPIA: Pastusiak - Oleszkiewicz, Sirant, Michalczyk, Grosicka - Witczak, Radochońska (66 Böhm), Sudyk, Shahbazyan (82 Wiązowska) - Ratajczyk, Hryb

Toczone w jesiennym południowym słońcu spotkanie, rozpoczęło się bardzo pomyślnie dla szczecinianek, które już w 24 minucie objęły prowadzenie po strzale Ratajczyk. Niestety, dwie minuty później zespół gości wyrównał, a tuż przed przerwą wyszedł na prowadzenie, po po faulu Grosickiej w polu karnym, jedenastkę wykorzystała Cieśla.

Na drugą połowę Olimpia wyszła mocno skoncentrowana i zdeterminowana, by odrobić straty i niecałych dziesięciu minut potrzebowały szczecinianki do wyrównania po golu Sudyk.

Ostatnie pół godziny meczu toczyło się jednak pod dyktando drużyny AZS PSW, która miała więcej sytuacji podbramkowych, a dwie z nich wykorzystała. Olimpijki były zaś w cieniu zespołu gości, ale mimo to potrafiły wypracować sobie sytuacje strzeleckie, lecz raziły nieskutecznością. ©℗ (mij)