Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Ósmy gol Zwolińskiego w lidze chorwackiej

Data publikacji: 09 listopada 2018 r. 20:01
Ostatnia aktualizacja: 09 listopada 2018 r. 20:01

Łukasz Zwoliński zdobył swoją ósmą bramkę w lidze chorwackiej i objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców.

25-letni wychowanek Pogoni zdobywa gola z częstotliwością raz na 137 minut. Dokładnie z taką samą częstotliwością zdobywał gole w Pogoni Marcin Robak w sezonie 2013/14, kiedy został królem strzelców.

Gorica, w której gra Zwoliński pokonała w piątkowym wyjazdowym meczu Rudes 1:0 (0:0). Zwoliński zdobył gola w 62 minucie spotkania. Zespół szczecińskiego napastnika jest beniaminkiem w lidze chorwackiej, spisuje się nadspodziewanie dobrze i coraz pewniej.

Zespół Łukasza Zwolińskiego awansował na trzecie miejsce, w tabeli ustępuje jedynie dwóm klubom z Zagrzebia: Dinamo i Lokomotiw. Drużyna Zwolińskiego w 14 meczach zdobyła 26 punktów, średnio zdobywa zatem 1,86 punktu na mecz, co jest wynikiem zaskakującym, bardzo dobrym.

Zespół Łukasza Zwolińskiego po raz ostatni przegrał 30 września, od tamtej pory rozegrał sześć spotkań, z których pięć wygrał i jedno zremisował. Zespół Zwolińskiego w ostatnim czasie prezentuje się zatem bardzo podobnie, jak Pogoń. (par)