piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń zdekompletowana

Piłka nożna. Pogoń zdekompletowana

Piłka nożna. Pogoń zdekompletowana
Data publikacji: 2017-07-17 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-19 08:29
Wywietleń: 3331 276518

Piłkarze Pogoni Szczecin rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do sobotniego meczu z Piastem Gliwice. W pierwszych w nowym tygodniu zajęciach nie uczestniczyli: Spas Delev, David Niepsuj, Jarosław Fojut, Marcin Listkowski i Dawid Kort.

Z zawodników bardziej drugoplanowych nie brali udziału w treningu: Szymon Jopek, Damian Pawłowski i Rafał Maćkowski. Listkowski i Kort jedynie truchtali wokół boiska, pozostałych na treningu nie było.

Z drużyną po raz pierwszy trenował natomiast Adam Frączczak. Nie brał jednak udziału jeszcze w wewnętrznej gierce. Nie należy się raczej spodziewać jego występu w najbliższym ligowym spotkaniu z Piastem. Gotowy powinien być najwcześniej na kolejny pojedynek z Jagiellonią w Szczecinie.

Wobec bardzo trudnej sytuacji kadrowej do pierwszej drużyny dołączyło dwóch srebrnych medalistów tegorocznych mistrzostw Polski juniorów: Mateusz Bochnak i Aron Stasiak. Ten pierwszy był z pierwszym zespołem na zgrupowaniu we Wronkach, później wzmocnił zespół juniorów w finałowych meczach z Legią Warszawa i do zajęć wrócił dopiero teraz.

Stasiak natomiast to najskuteczniejszy zawodnik w Centralnej Lidze Juniorów poprzedniego sezonu i najskuteczniejszy gracz Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych dwa sezony temu.

Sytuacja kadrowa jest trudna, ale mimo to nie należy się w najbliższym czasie spodziewać wzmocnień. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Tret
Niech sie mlodzi pokazuja! Ok! Tylko po co fircyk 100larczyk wygaduje glupoty ze ma Conajmniej 2 równorzedne kedenastki!!!!
2017-07-19 07:49:25
okiem kibica
Dajmy im spokojnie pracować,nie oczekujcie w ich wykonaniu Barcelony czy Realu.To jest Polska liga,biedna siermiężna i naprawdę piłkarsko słaba.Słaba bo takich mamy piłkarzy,tak są wyszkoleni ( a raczej niewyszkoleni )takie mają umiejętności,takich mamy trenerów.Przyszłość to młodzież która czerpie wzorce od zachodnich piłkarzy,chce im się trenować i podnosić poziom techniczny by potem na boisku się nie kompromitować i nie prezentować piłki podwórkowej.Sukcesów w najbliższych latach od Pogoni nie oczekuję-sukcesem jej samej będzie po prostu utrzymanie drużyny w tej klasie rozgrywkowej.Sukcesy przyjdą dopiero kiedy obecna młodzież,dzieci odpowiednio wyszkoleni zastąpią"obecne gwiazdy" których światło gaśnie z każdym miesiącem,rokiem.Na koniec jedno spostrzeżenie.Zauważcie,że zajęcie miejsca 1-3,to dla klubu Polskiego pocałunek śmierci-same wydatki finansowe i zobowiązania względem zawodników oraz uczestnictwa gry w pucharach które rujnują skromne budżety klubów.Dlatego tylko dwa,trzy kluby mogą sobie pozwolić walczyć o te lokaty.Pozostali tylko markują,pozorują ostrą rywalizację i robią wszystko by broń Boże im nie przypadł w udziale puchar.Tak więc myślę,że strategia obliczona na "kontrolowane współzawodnictwo" istnieje także w Pogoni.
2017-07-18 09:45:01
Tylko Pogoń
Pogoń to jedyny pozytywny symbol Szczecina rozpoznawalny w całej Polsce. Pośmiewiskiem to są , ale duże szczecińskie firmy , które upadają jedna po drugiej. Teraz PŻM , wcześniej stocznia szczecińska i inne. Oczywiście mam na myśli nieudolną i złodziejską tak zwaną szczecińską kadrę menedżerską. To jest powód do wstydu , kolego Mateusz.
2017-07-18 08:06:36
roberto
@Mateusz Nision Może rozwiń myśl dlaczego jest pośmiewiskiem? Pogoń to w Polsce raczej jeden z nielicznych symboli kojarzonych ze Szczecinem
2017-07-17 23:08:15
Mateusz Nision
Mnie zastanawia za co miasto płaci za promocję temu klubowi który jest pośmiewiskiem w Polsce?
2017-07-17 20:53:14
pako
Dobrze jest, nie potrzeba wzmocnień, młodych trzeba promować, niech się ogrywają. Będzie dobry hajs. Biznes się kręci.
2017-07-17 20:40:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy