Piłka nożna. Porażka po raz trzeci kobiecej Pogoni [GALERIA]

Data publikacji: 14 kwietnia 2024 r. 15:39
Ostatnia aktualizacja: 15 kwietnia 2024 r. 11:17
Piłka nożna. Porażka po raz trzeci kobiecej Pogoni
W czasie meczu na szczecińskiej ławce rezerwowych panował spory niepokój... Fot. Ryszard PAKIESER

Szczecińskie piłkarki nożne doznały trzeciej kolejnej porażki i w tabeli musiały opuścić fotel lidera, bo zostały wyprzedzone przez GKS Katowice.

Ekstraliga piłkarek nożnych: POGOŃ Szczecin - CZARNI Sosnowiec 0:3 (0:0); 0:1 Marianna Litwiniec (71 samobójcza), 0:2 Alicja Materek (74), 0:3 Alicja Materek (90+2).

POGOŃ: Anna Palińska - Marianna Litwiniec (81 Alicja Dyguś), Julia Brzozowska, Kinga Bużan, Weronika Szymaszek - Martyna Brodzik, Emilia Zdunek, Zofia Giętkowska, Jaylen Crim (66 Agnieszka Garbowska), Zoe Maxwell (81 Karolina Łaniewska) - Natalia Oleszkiewicz (66 Kornelia Okoniewska)

W pierwszej połowie szczecinianki miały kilka okazji do wyjścia na prowadzenie, a najlepszej z nich nie wykorzystała reprezentantka Polski Oleszkiewicz, mimo dobrego podania od Crim.

Po przerwie podopieczne trenera Piotra Łęczyńskiego były już w cieniu piłkarek z Sosnowca, a katastrofę zapoczątkowało samobójcze trafienie Litwiniec. Później Materek dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń; najpierw ładnym strzałem z woleja, a w doliczonym czasie precyzyjnym uderzeniem po kontrataku. (mij)

Pozostałe wyniki: Rekord - AP Orlen 1:4, Pogoń T. - Śląsk 2:1, Górnik - Stomilanki 0:1, SMS Łódź - UJ 2:1, Medyk - GKS Katowice 0:3.

1. GKS Katowice 38 36-13 12 2 2