Piątek, 17 maja 2024 r.

Piłka nożna. Premierowy gol i asysta Grosickiego

Data publikacji: 10 listopada 2018 r. 18:03
Ostatnia aktualizacja: 10 listopada 2018 r. 19:36

30-letni Kamil Grosicki zdobył gola i zaliczył asystę w zremisowanym 3:3 (0:2) wyjazdowym meczu drużyny Hull z Birmingham w angielskiej Championship. Dla reprezentacyjnego wychowanka Pogoni Szczecin to pierwsze liczby w obecnym sezonie.

Skrzydłowy reprezentacji Polski z opóźnieniem rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Po nieudanym finałowym turnieju mistrzostw świata w Rosji chciał koniecznie zmienić klub i wyjechać z Anglii. Był blisko przenosin do Turcji, a także Portugalii, ale ostatecznie pozostał w Hull i dość długo walczył o odzyskanie miejsca w składzie.

Grosicki po ostatniej przerwie reprezentacyjnej jest podstawowym zawodnikiem drużyny klubowej, a sobotni mecz z Birmingham był czwartym z pięciu ostatnich, w którym wystąpił przez pełne 90 minut. Polak zatem zdecydowanie czuje się coraz lepiej i wraca do swojej dobrej dyspozycji z poprzedniego sezonu.

W poprzednim sezonie Grosicki wystąpił w 37 ligowych meczach, zdobył 9 goli i dołożył do tego 6 asyst. (par)