środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Raport medyczny w Pogoni

Piłka nożna. Raport medyczny w Pogoni

Piłka nożna. Raport medyczny w Pogoni
Data publikacji: 2018-01-11 15:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-11 17:46
Wywietleń: 912 309044

W pierwszym tegorocznym sparingu kilku piłkarzy Pogoni nie zagrało z powodu urazów. Nie zobaczyliśmy na boisku dwóch bramkarzy: Łukasza Załuski, Adriana Hengera, oraz Kamila Drygasa i Łukasza Zwolińskiego.

-  W trakcie rehabilitacji stawu barkowego jest Łukasz Zwoliński - mówi fizjoterapeuta Pogoni Szczecin, Dariusz Dalke. W meczu z Arką nastąpiło małe uszkodzenie i doktor zalecił rehabilitację. Łukasz może już trenować, ale nie we wszystkich fragmentach. Więc do obozu w Turcji "Zwolak" nie będzie brany pod uwagę w grach kontrolnych.

Treningów z drużyną od początku przygotowań nie rozpoczął jeszcze Kamil Drygas, który w tym tygodniu był pod opieką fizjoterapeutów.

-  Kamil wszedł już w trening indywidualny  z Edim Andradiną. W środę testowaliśmy na ile będziemy mogli sobie pozwolić i wyszło to dobrze. "Drygi" nic nie odczuwał, więc mam nadzieję, że z każdym dniem będzie już lepiej i dołączy do zespołu. Oprócz tego ma dosyć bolesne zbicie mięśnia czworogłowego narzeka też Adrian Henger. Myślę, że to jednak kwestia dwóch dni i powinien dołączyć do treningów z zespołem. - wyjaśnia wieloletni fizjoterapeuta Pogoni Szczecin.

Do gry powrócili z kolei zawodnicy, którzy pod koniec tamtego roku nie mogli wystąpić w Lotto Ekstraklasie z powodu urazów. Mowa o Sebastianie Walukiewiczu oraz Davidzie Niepsuju. Jak mówi Dalke, z ich zdrowiem jest już wszystko dobrze i mogą uczestniczyć w treningach i grach kontrolnych.  

- Jeśli chodzi o Walukiewicza, to robiliśmy testy, które pozwoliły na udział w jednostkach treningowych. Po świętach Sebastian dostał program indywidualny, więc przygotowania rozpoczął normalnie z zespołem. - zaznacza Dalke.  -  Podobnie było z Davidem Niepsujem, który miał głęboką ranę w okolicach pięty. Bierze już udział w zajęciach, a my pracujemy nad mobilnością blizny, ale nie przeszkadza to w treningach - opisuje członek sztabu medycznego. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Załuska
A co z załuską
2018-01-11 16:49:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy