Czwartek, 02 maja 2024 r.

Piłka nożna. Remis i hat trick Włodarczyka

Data publikacji: 17 sierpnia 2019 r. 18:20
Ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia 2019 r. 18:23

Od remisu 3:3 (0:1) rozpoczęli zmagania w makroregionalnej lidze juniorów młodszych młodzi piłkarze Pogoni Szczecin z rocznika 2003 i 2004. Wszystkie trzy gole dla miejscowych zdobył Cyprian Włodarczyk, który wszedł na boisko w drugiej połowie i w ciągu zaledwie 10 minut skompletował hat tricka.

To był debiut w oficjalnym meczu trenera Pawła Ozgi, który teoretycznie miał do dyspozycji tegorocznych wicemistrzów Polski trampkarzy z rocznika 2004, ale w wyjściowym składzie wystawił zaledwie jednego z nich – Igora Mencnarowskiego, pozyskanego przez Pogoń rok temu. Na ławce rezerwowych usiadło czterech kolejnych srebrnych medalistów. Oznacza to, że w kadrze meczowej zabrakło większości graczy z podstawowego składu wicemistrzowskiej drużyny.

Jednym z nielicznych wicemistrzów Polski, który zaprezentował się w premierowym meczu juniorów młodszych był bohater spotkania, wychowanek Wybrzeża Rewalskiego Cyprian Włodarczyk, ale zaledwie jako rezerwowy. Swoja postawą na pewno dał wyraźny sygnał, że nie rezygnuje z miejsca w podstawowym składzie. Rywalizacja jest bardzo duża.

W meczu z Arką zaprezentowało się aż siedmiu nowych piłkarzy pozyskanych w letnim okienku transferowym między innymi z takich klubów, jak: Arka Gdynia, Kotwica Kołobrzeg, Błękitni Wronki, FASE Szczecin, czy Akademia Reissa. W wyjściowym składzie złożonych z piłkarzy 15 i 16-letnich zobaczyliśmy tylko jednego rodowitego szczecinianina. Trener Ozga tworzy zatem zupełnie nową drużynę. (par)