wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Robak najlepszym napastnikiem ekstraklasy

Piłka nożna. Robak najlepszym napastnikiem ekstraklasy

Piłka nożna. Robak najlepszym napastnikiem ekstraklasy
Data publikacji: 2017-06-05 21:47
Wywietleń: 1918 266843

35-letni Marcin Robak został wybrany najlepszym napastnikiem sezonu 2016/17. W Warszawie odbyła się uroczysta gala Ekstraklasy, na której dokonano podsumowania wyników głosowania w kilku kategoriach. Głosowali piłkarze i trenerzy z klubów ekstraklasy.

Dla piłkarza to już drugie takie wyróżnienie. Trzy lata temu został wybrany najlepszym napastnikiem ekstraklasy będąc piłkarzem Pogoni Szczecin. Wtedy, jak i obecnie został królem strzelców.

Robak jeszcze nie tak dawno był nazywany „katem Lecha". W lutym 2014 roku zapisał się w historii polskiej ekstraklasy strzelając „Kolejorzowi" pięć goli w jednym meczu. Potrafił też trafić do poznańskiej bramki także na stadionie przy ul. Bułgarskiej. W pięciu meczach w barwach Pogoni przeciwko poznańskiej drużynie zdobył aż 8 goli.

Latem 2015 roku Lech ściągnął Robaka do siebie wykorzystując klauzulę odstępnego w kontrakcie napastnika, która wynosiła zaledwie 90 tys. euro.

- Żartowaliśmy sobie, że udało nam się wreszcie spacyfikować Marcina i zamiast nam, będzie strzelał gole dla nas - mówił po podpisaniu kontraktu wiceprezes poznańskiego klubu Piotr Rutkowski.

Później okazało się, że to wcale nie był żart. W obecnym sezonie Robak rozegrał przeciwko szczecińskiej drużynie pięć spotkań, zdobył pięć goli i tylko w jednym spotkaniu nie wpisywał się na listę strzelców. Kibicom w Poznaniu zdołał się zrehabilitować, ale przez szczecińskich fanów został zapamiętany jako jeden z trzech królów strzelców w historii Pogoni. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie