Strona główna > Sport > Piłka nożna. Świt przegrał sparing z Chemikiem

Piłka nożna. Świt przegrał sparing z Chemikiem

Data publikacji: 2019-02-16 20:38
Wywietleń: 737 376170

W piłkarskim sparingu, który odbył się w sobotę na polickim boisku przy ul. Piaskowej, lider IV ligi Chemik Police wygrał z III-ligowym Świtem Skolwin 2:1 (0:1); 0:1 G. Szczepanik (30), 1:1 Ława (60), 2:1 Kowalczyk (77).

CHEMIK (I połowa): Szybka - Klimkowicz, Woś, Andrzejewski, Odlanicki-Poczobut - Jóźwiak, Ziółkowski, Ława, Kapelusz, Midzio - Wowczenko

CHEMIK (II połowa): Sasiak - Klimkowicz (70 Odlanicki-Poczobut), Woś, Andrzejewski, Lewandowski - Kowalczyk, Moroza, Ława (70 Jóźwiak), Kapelusz (70 Paprocki), Kraśnicki - Krystek

ŚWIT: Matłoka (46 Rechtziegel) - Mach (80 Kołat), Adamczuk, Bil, Wyganowski (46 Nagel) - Wojdak (85 Palczewski), O. Szczepanik (46 Zieliński), G. Szczepanik (65 Nwaogu), Peda (75 Knyrek), Emche (60 Podstawski) - Nagórski

W swoim szóstym i ostatnim meczu kontrolnym tej zimy piłkarze Chemika odnieśli czwarte zwycięstwo, a dla III-ligowców była to pierwsza zimowa porażka, choć do przerwy Świt prowadził i mógł zdobyć kolejne gole po strzałach Nagórskiego i Pedy, ale dobrymi interwencjami popisał się testowany w Chemiku bramkarz Sasiak.

Wszystkie bramki padły po stałych fragmentach gry; G. Szczepanik posłał piłkę do siatki po centrze Wyganowskiego, Ława wyrównał bezpośrednio z rzutu wolnego tuż zza linii pola karnego, a Kowalczyk sfinalizował rozegranie rzutu wolnego pośredniego w polu karnym.

• • •

III-ligowa Kotwica Kołobrzeg na Euroboisku Milenium uległa II-ligowemu Gryfowi Wejherowo 1:2 (0:1); 0:1 Rogalski (26), 1:1 Szynka (55), 1:2 Gulczyński (85 karny).

KOTWICA: Zacharski (46 Piotrowski) - Szur (46 Peroński), Kieruzel (46 Marszałek), Słodowy, Gutowski - Ciarkowski (46 Kuśmierek), Chyła, Bartkowiak (46 Szynka), Trojanowski (46 zawodnik testowany), zawodnik testowany (46 Wojtasiak) - Retlewski (46 Wolny)