Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Świt skarcił Polakowskiego

Data publikacji: 02 czerwca 2019 r. 18:47
Ostatnia aktualizacja: 02 czerwca 2019 r. 20:21

ŚWIT Skolwin - GWARDIA Koszalin 5:0 (3:0); 1:0 Emche (5), 2:0 Krawiec (10), 3:0 Kosacki (14), 4:0 Krawiec (68), 5:0 Nagórski (80).

Mecz pierwotnie zaplanowany na godz. 16 rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem na prośbę koszalinian, którzy podczas podróży utknęli w korkach.

Zaraz po rozpoczęciu gry szczecinianie z dużą determinacją natarli na gwardzistów, których od niedawna prowadzi duet trenerski, Wojciech Polakowski z Jarosławem Chwastkiem, którzy jeszcze całkiem niedawno prowadzili Świt i przygotowywali go zimą do sezonu. Już w 5 minucie celnie strzelił Emche, po kolejnych pięciu minutach rezultat podwyższył Krawiec, a nie minął kwadrans, gdy Kosacki zdobył trzeciego gola. Takie rozpoczęcie ustawiło rozgrywany w upale mecz, a goście nie zdołali się podnieść, tracąc po przerwie jeszcze dwie bramki po strzałach Krawca i Nagórskiego. Popisy kolegów oklaskiwał były piłkarz Świtu Kamil Walków, ostatnio występujący w II-ligowej Pogoni Siedlce...

Kibice Świtu mieli więc sporo powodów do zadowolenia, tym bardziej, że w niedzielę na skolwińskim stadionie odbywał się wielki festyn z okazji Dnia Dziecka. ©℗ (mij)

Na zdjęciu: Świt (w biało-niebieskich koszulkach) wysoko pokonał Gwardię.