poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Transfery po nowym roku

Piłka nożna. Transfery po nowym roku

Piłka nożna. Transfery po nowym roku
Data publikacji: 2015-12-16 16:14
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-16 16:14
Wywietleń: 2507 59961

Maciej Stolarczyk - dyrektor sportowy Pogoni Szczecin nie chce mówić, jak bardzo zmieni się zespół w rundzie wiosennej. Zdradził jedynie, że klub na pewno pozyska jakiegoś klasowego piłkarza. Będzie to gracz przednich formacji.

- Już po zakończeniu poprzedniego okienka transferowego usiedliśmy w klubie i przeanalizowaliśmy obecną sytuację kadrową w Pogoni - mówi Maciej Stolarczyk. - Wskazaliśmy słabe punkty i rozpoczęliśmy poszukiwania. Na początku w naszym kręgu było kilkanaście nazwisk, obecnie jest już tylko kilka. Droga do transferów jest jeszcze jednak daleka. Nie chcemy zdradzać nazwisk zawodników, z którymi prowadzimy rozmowy, bo jak życie pokazało podczas ostatniego okienka transferowego, wszystko może się zmienić w ostatniej chwili.

- Musimy pamiętać o tym, że jesteśmy zainteresowani piłkarzami, których chętnie widziałyby u siebie też inne kluby ekstraklasy - wtrąca Czesław Michniewicz. - Publiczna deklaracja zainteresowania takim, czy innymi graczem może rozmowy mocno skomplikować. Wszyscy wiemy bowiem, że zawsze na końcu pojawiają się pieniądze.

Środowy trening odbył się już bez udziału Ismaila Traore. 22 letni Iworyjczyk był testowany przez Pogoń przed 10 ostatnich dni, wypadł dobrze, ale otrzymał sygnał z Hiszpanii, żeby wracać do Barcelony.

- Może pojedzie z nami na obóz - dodaje M. Stolarczyk. - Na pewno zabierzemy Adama Nagórskiego. Zgrupowanie, mecze sparringowe na pewno pomogą mu, by przekonać do siebie sztab szkoleniowy.

Maciej Stolarczyk powiedział, że Pogoń poszukuje piłkarza w formacjach ofensywnych, ale nie napastnika. Z tego powodu zdementował plotki o pozyskaniu 27 letniego króla strzelców poprzedniego sezonu w I lidze Grzegorza Goncerza.

- Podsumowanie zrobimy po ostatnim meczu z Wisłą w Krakowie - powiedział M. Stolarczyk.

Klub nie zdecydował jeszcze, czy jakiś piłkarz z szerokiej kadry opuści drużynę na wiosnę.

- Żadnemu piłkarzowi nie kończy się z końcem grudnia umowa - kontynuuje Czesław Michniewicz. - W czerwcu kończą się umowy Murawskiemu, Małeckiemu i Murayamie. Nam najbardziej zależy na przedłużeniu kontraktu z Murawskim. Każdy może po 1 stycznia podpisać wiążącą umowę z jakimkolwiek klubem.

Klub czeka z decyzjami o ewentualnych rozstaniach z piłkarzami przed upłynięciem kontraktu do momentu pozyskania jakiegoś piłkarza.

- Raczej nie spodziewałbym się żadnych wieści przed końcem roku - ocenił M. Stolarczyk. - Trzeba uzbroić się w cierpliwość. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie