Piłka nożna. Trzy gole portowców w reprezentacji

Data publikacji: 17 kwietnia 2018 r. 13:41
Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2018 r. 13:41

Reprezentacja Polski do lat 15 (rocznik 2003) prowadzona przez Marcina Dornę wygrała 6:0 (3:0) z gospodarzami w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego rozgrywanego na Słowacji. Rywalami Polaków w kolejnych spotkaniach będą Finlandia (18 kwietnia) i Węgry (20 kwietnia).

Połowa goli dla polskiej reprezentacji była udziałem piłkarzy Pogoni Szczecin, którzy nadają ton w reprezentacji 15-latków. Dwa gole zdobył Hubert Turski (jednego z karnego), a jednego Kacper Kozłowski, który w meczach ligowych regularnie występuje w rozgrywkach z o dwa lata starszymi.

W wyjściowym składzie wystąpiło trzech młodych piłkarzy Pogoni. Prócz Turskiego i Kozłowskiego od początku zagrał też Mateusz Łęgowski. Łęgowski grał do 51 minuty meczu, Turski do 52 minuty, a Kozłowski do 58 minuty. Od 52 minuty wszedł na boisko piłkarz FASE Szczecin Kryspin Leśniak. (par)