czwartek, 21 marca 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Turski z trzyletnim kontraktem

Piłka nożna. Turski z trzyletnim kontraktem

Piłka nożna. Turski z trzyletnim kontraktem
Data publikacji: 2018-07-16 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-16 12:47
Wywietleń: 809 338728

Napastnik Pogoni Szczecin i reprezentacji Polski U15 Hubert Turski podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Najlepszy strzelec ostatniego sezonu Centralnej Ligi Trampkarzy związał się ze szczecińskim klubem trzyletnim kontraktem.

Turski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Unii Dolice. W Pogoni pojawił się przed czterema laty, gdzie najpierw trafił pod skrzydła trenera Patryka Dąbrowskiego, a przez ostatni rok rozwijał się pod czujnym okiem trenera Piotra Łęczyńskiego. W ostatnim sezonie był najlepszym strzelcem Centralnej Ligi Trampkarzy U15 zdobywając 45 bramek.

Na swoim koncie ma również pięć spotkań w drużynie juniorów młodszych, w których czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Tych spotkań w rywalizacji ze starszymi, lepszymi piłkarsko konkurentami miał w minionym sezonie zdecydowanie mniej, niż powinien. Powinien kosztem wyników drużyny Trampkarzy otrzymywać więcej szans w starszym roczniku, wtedy jego rozwój byłby być może na lepszym poziomie.

Świetna postawa zaowocowała powołaniami do kadry województwa zachodniopomorskiego, z którą Turski zdobył mistrzostwo Polski. Podczas turnieju finałowego w Będzinie utalentowany napastnik pięciokrotnie posyłał piłkę do siatki rywala, co pozwoliło mu również sięgnąć po koronę króla strzelców.

Napastnik Pogoni Szczecin jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski do lat 15. W minionym sezonie Turski regularnie wpisywał się na listę strzelców, zdobywając m.in. koronę króla strzelców Turnieju Czterech Narodów.

– W ostatnim sezonie Hubert pokazał, że drzemie w nim duży potencjał. Cieszymy się, że przez najbliższe trzy lata nadal będzie rozwijał się w Pogoni – mówi prezes Akademii Pogoni, Dariusz Adamczuk.

W najbliższym sezonie Hubert Turski będzie trenował w drużynie juniorów starszych, prowadzonej przez trenera Piotra Łęczyńskiego, czyli praktycznie z pominięciem rywalizacji w juniorach młodszych. (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

ksawery
...trafił pod skrzydła trenera Patryka Dąbrowskiego, hmm konia kują, żaba nogę podstawia!
2018-07-16 12:43:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy