Piłka nożna. Tylko Legia awansowała

Data publikacji: 01 sierpnia 2019 r. 22:32
Ostatnia aktualizacja: 02 sierpnia 2019 r. 07:51

Piłkarze Legii po wyjazdowym remisie KuPS Kuopio 0:0 awansowali do 3. rundy eliminacji Ligi Europy. Tam zmierzą się z greckim Atromitosem, w którego barwach gra wychowanek Pogoni Szczecin Dawid Kort, ale nie grał w żadnym z dwóch meczów II rundy kwalifikacji.

Odpadły Piast Gliwice i Lechia Gdańsk, które przegrały odpowiednio z FK Ryga 1:2 i Broendby Kopenhaga 1:4. Po dwie drużyny do III rundy kwalifikacji wprowadziły między innymi takie kraje, jak: Armenia, Łotwa, Izrael i Cypr.

Z polskich drużyn w pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów odpadł Piast Gliwice, który również w pierwszej swojej konfrontacji uległ w kwalifikacjach Ligi Europy. W pierwszej rundzie wyeliminowana została Cracovia, a w swojej pierwszej próbie odpadła też Lechia Gdańsk. Tylko Legia Warszawa zdołała przejść choćby jednego rywala we wczesnej fazie rozgrywek.

Legioniści przystępowali do rewanżowego spotkania w Kuopio z jednobramkową zaliczką. Wicemistrzowie Polski w Warszawie wygrali 1:0 po golu Mateusza Wieteski, którego zabrakło w Finlandii z powodu kontuzji. W rewanżu z powodu urazu boisko opuścił inny środkowy obrońca William Remy.

Podopieczni Aleksandara Vukovica po bardzo słabym meczu bezbramkowo zremisowali z KuPS Kuopio. Kilka sytuacji bramkowych zmarnował Sandro Kulenovic, a najlepszą w 86. minucie, kiedy nie wykorzystał rzutu karnego. W trzeciej rundzie stołeczny zespół zmierzy się z greckim Atromitosem.

Z grą w europejskich pucharach pożegnał się Piast Gliwice. Mistrz Polski, który w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów został wyeliminowany przez BATE Borysów, z walki o awans do fazy grupowej Ligi Europy został wykluczony przez FK Ryga.

W pierwszym meczu Piast wygrał 3:2, ale w rewanżu przegrał 1:2. Decydującą o zwycięstwie łotewskiego zespołu bramkę w 83. minucie zdobył Kamil Biliński, który wszedł na boisko trzy minuty wcześniej.

Inny polski napastnik przyczynił się do wyeliminowania Lechii Gdańsk. Kamil Wilczek pokonał słowackiego bramkarza Dusana Kuciaka w 53. minucie. Była to bramka na 2:0, bo w 15. minucie strzelił były zawodnik Lecha Poznań Paulus Arajuuri.

W 67. minucie bramkę kontaktową zdobył głową Flavio Paixao, doprowadzając do dogrywki. Już na początku niej gola strzelił Jesper Lindstroem. 19-latek dobił Lechię w 118. minucie posyłając piłkę pomiędzy nogami Kuciaka.

Spotkania trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy odbędą się 8 i 15 sierpnia. (par)