Sobota, 04 maja 2024 r.

Piłka nożna. W niedzielę Poznań na drogowskazie Pogoni

Data publikacji: 06 kwietnia 2024 r. 09:07
Ostatnia aktualizacja: 06 kwietnia 2024 r. 09:07

Jeszcze nie opadły emocje po pucharowej potyczce z Jagiellonią, a już w niedzielę o godz. 15 czeka szczecinian mecz w Poznaniu z Lechem, który w tym sezonie ligowo-pucharowym portowcom po prostu leży. Na Twardowskiego jesienią Pogoń rozgromiła Kolejorza 5:0, a wiosną, całkiem niedawno, wyeliminowała poznaniaków na ich terenie, po golu w samej końcówce dogrywki!

W historii ligowych spotkań Duma Pomorza mierzyła się z poznańskim klubem 87 razy, wygrywając 31 spotkań, 29 remisując i 27 przegrywając, a różnica bramek jest idealnie równa: 111-111. W trzech ostatnich spotkaniach ligowych Pogoń nie poniosła z Lechem porażki i w każdym z tych pojedynków strzelała co najmniej jednego gola. Liczymy na kontynuację dobrej passy! Trzeba jednak też liczyć się z tym, że szczecinianie mogą czuć w nogach 120 minut (a z doliczonym czasem nawet trochę więcej) morderczego półfinału PP z Jagiellonią, co może się okazać okolicznością sprzyjającą Kolejorzowi...