poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Walczak może trafić do Pogoni

Piłka nożna. Walczak może trafić do Pogoni

Piłka nożna. Walczak może trafić do Pogoni
Data publikacji: 2016-09-01 14:56
Wywietleń: 2945 152210

Do Pogoni wpłynęła oferta od menadżera 19-letniego młodzieżowego reprezentanta Polski Szymona Walczaka. Ten środkowy obrońca przez ostatnie dwa lata grał w drużynie juniorów FC Koeln, ale w ostatnim dniu okienka transferowego rozwiązał umowę z niemieckim klubem i jest obecnie wolnym zawodnikiem.

Piłkarz może podpisać umowę z dowolnym klubem w dowolnym czasie bez względu na to, że okres transferowy został zamknięty.

Historia Szymona Walczaka jest niezwykła. Urodził się w Gryfinie, grał następnie w klubach z naszego regionu: Sparcie Godków, Odrze Chojna i Salosie Szczecin.

W wieku 11 lat wyjechał wraz z rodzicami do Norwegii. Tam się uczył, wychowywał i rozwijał piłkarsko. Trafił do reprezentacji Polski do lat 16, a następnie występował również w starszych rocznikach.

Jest szansa, że po wielu latach rozłąki ponownie wróci w rodzinne strony. Pogoń nie podjęła jeszcze decyzji odnośnie zakontraktowania tego piłkarza. Ma to nastąpić po wtorkowym meczu młodzieżowej reprezentacji Polski z Niemcami w Świnoujściu. Walczak ma zagrać w tym spotkaniu.

Dwa lata temu wydawało się, że jego kariera toczy się w dobrym kierunku. Już w swoim premierowym występie w drużynie juniorów FC Koeln zdobył bramkę. Później okazało się, że był to jedyny gol tego piłkarza w juniorskich rozgrywkach.

Zawodnik rozwijał się doskonale, dostawał szansę gry w drużynie rezerw, a nawet w sparringowym meczu pierwszej drużyny. Wystąpił wtedy u boku innych polskich piłkarzy: Adama Matuszczyka i Sławomira Peszki.

Wiosną jednak nie grał zbyt wiele, a jego awans do pierwszej drużyny stał się coraz mniej prawdopodobny. Piłkarz latem przebywał na testach w norweskim IK Start, wolałby jednak trafić do polskiego klubu ekstraklasy.

Historia Szymona Walczaka jest trochę podobna do Davida Niepsuja. Też trafił do młodzieżowej reprezentacji Polski z Niemiec i też nie potrafił się przebić do pierwszej drużyny Bochum. Ostatecznie podpisał kontrakt z Pogonią, ale z powodu kontuzji nie zdążył jeszcze zadebiutować w ekstraklasie. (par)

Fot. facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie