poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wisła chce Korta

Piłka nożna. Wisła chce Korta

Piłka nożna. Wisła chce Korta
Data publikacji: 2016-12-13 10:00
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-13 10:15
Wywietleń: 665 183250

Dawid Kort otrzymał propozycję z Wisły Kraków. Pogoń nie chce jednak pozbywać się swojego wychowanka, choć ten był w rundzie jesiennej zaledwie rezerwowym. 21-letni pomocnik rozegrał w rundzie jesiennej zaledwie 18 procent możliwych minut do rozegrania, ale mimo to ma w kraju bardzo dobrą opinię.

Wisła nie jest jedynym klubem, który chciałby mieć Korta u siebie, ale jako jedyna zwróciła się do Pogoni z konkretnym zapytaniem. Szczeciński klub nie odda piłkarza za darmo. Chce za swojego wychowanka 150 tys. euro, a takiej sumy Wisła borykająca się z dużymi problemami finansowymi na pewno nie wyda.

Kort gra w Pogoni mało, jednak w całym roku kalendarzowym zdołał zdobyć cztery bramki. Piłkarzem mocno zainteresowana jest też Chojniczanka, która lideruje w tabeli I ligi. Kort wciąż jest pamiętany ze znakomitej rundy jesiennej, jaką rozegrał w poprzednim roku. Będąc piłkarzem Bytovii zaliczył w rundzie aż 10 asyst, będąc pod tym względem najlepszym piłkarzem na tym szczeblu rozgrywek.

Zawodnik ma z klubem ważny kontrakt jeszcze przez 1,5 roku, a Pogoń na pewno nie jest zainteresowana, żeby oddać swojego wychowanka do konkurenta z ekstraklasy za niską sumę, tym bardziej, że Kort nie jest w Pogoni drogim piłkarzem w utrzymaniu, a w najgorszym przypadku stanowić może solidne uzupełnienie pierwszego zespołu.

Jego pozycja w drużynie może być trudniejsza, jeżeli Pogoń zrealizuje w najbliższym okienku transferowym swoje cele, jakim jest pozyskanie klasowego ofensywnego pomocnika. Jest tego bardzo bliska. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie