sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wychowanek Salosu wolnym piłkarzem

Piłka nożna. Wychowanek Salosu wolnym piłkarzem

Piłka nożna. Wychowanek Salosu wolnym piłkarzem
Data publikacji: 2017-05-11 15:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-12 19:07
Wywietleń: 200 254048

Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN oddaliła wniosek Ruchu o uznanie bezskuteczności oświadczenia Patryka Lipskiego o rozwiązaniu kontraktu z Ruchem Chorzów. Tym samym Lipski stał się wolnym zawodnikiem.

Decyzja jest nieprawomocna, a Ruch już zapowiedział złożenie odwołania. 23-letni pomocnik był zawodnikiem Ruchu od wiosny 2012 r. W tym sezonie w Lotto Ekstraklasie rozegrał 29 meczów i strzelił sześć goli.

Lipski jest wychowaniem Salosu Szczecin, jednym z dziewięciu piłkarzy tego klubu, który przeszedł przez szkolenie i trafił później do ekstraklasy. Do Ruchu trafił dzięki rekomendacji szefa skautingu Ruchu Chorzów, Bogusława Pietrzaka. Jego trenerem w Salosie był Paweł Ozga, dziś szkoleniowiec w Football Academy.

Lipski jest typem piłkarza, który dość późno się rozwinął z uwagi na dość słabe warunki fizyczne. Grając w juniorach młodszych Salosu zdarzało się, że nie mieścił się nawet w podstawowej jedenastce klubowej drużyny.

W Ruchu zaczął regularnie grywać dopiero po ukończeniu 21 roku życia. Potrzebował zatem dwóch lat od skończenia wieku juniora, żeby dojrzeć do wymogów ekstraklasowych. Od dwóch sezonów jest już wyróżniającą się postacią na boiskach ekstraklasy, reprezentantem kadry młodzieżowej, z szansami na grę w finałowym turnieju młodzieżowych mistrzostw Europy, rozgrywanym na polskich boiskach w przyszłym miesiącu. (par)

Komentarze

M.
Brać go do Pogoni.
2017-05-12 18:48:59
Tyt
OBY ZNOWU PSEUDO DYREKTOR 100LARCZYK K.....A ZNOWU NIE ZASPAŁ!!! Patryk zawsze powtarzał ze w sercu ma...Pogoń!!! Jeżeli on nie wróci do Szczecina to dureń Stolarczyk natychmiast powinien podać sie do dymisji!!!! A i Mroczek jest słabiutki!!!
2017-05-12 10:13:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy