Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Wygrana i remis juniorów Pogoni

Data publikacji: 27 października 2019 r. 13:51
Ostatnia aktualizacja: 27 października 2019 r. 13:51

Juniorzy Pogoni nie mieli problemu z pokonaniem w wyjazdowym meczu beniaminka Centralnej Ligi Juniorów Gwarka Zabrze 3:1 (1:1) po golach: Korta, Zaborskiego i Potocznego. Szczecinianie dzięki tej wygranej utrzymali dystans do najlepszych zespołów w tabeli wciąż są w grze w walce o jeden z medali.

Gol Korta był jego trzecim w obecnym sezonie. To był jeden z wyróżniających się piłkarzy w zespole, dobrze regulował tempo gry, imponował wyszkoleniem technicznym, dobrym strzałem, podaniem, warunkami fizycznymi, pewnością siebie. Piłkarz od dłuższego czasu utrzymuje wysoką formę. W rundzie wiosennej był najskuteczniejszym graczem juniorów młodszych Pogoni zdobywając sześć goli.

Swojego piątego gola w obecnym sezonie zdobył Zaborski, który tym razem wystąpił w roli zmiennika. To piłkarz, który w przerwie letniej trafił do Pogoni z Błękitnych Wronki. W zespole tym w rozgrywkach juniorów młodszych zdobył zaledwie jedną bramkę, ale w Pogoni rozwinął się bardzo dobrze i jest najskuteczniejszym graczem w drużynie.

Nie po raz pierwszy skutecznością zaimponował Potoczny. Nasz środkowy obrońca zdobył w obecnym sezonie już swojego czwartego gola. Tym razem świetnie zachował się w polu karnym po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Potoczny wygrał walkę o pozycję i strzałem głową ustalił wynik meczu.

Juniorzy młodsi Pogoni Szczecin zremisowali na własnym boisku z liderującym w tabeli Lechem Poznań 3:3 (1:0). Dwa gole zdobył Włodarczyk, jednego Radziński. Ten pierwszy swojego drugiego gola dającego drużynie remis strzelił w ostatniej minucie celnie egzekwując rzut karny. Włodarczyk jest najlepszym strzelcem w grupie makroregionalnej. Zdobył dotąd 9 goli. (par)